De kantinebrand Woensdagmorgen 22 november werden we tegen 5 uur opgeschrikt door een geweldige vuurgloed die zich over onze fabrieksgebouwen uitspreidde. De fabrieksfluit en de sirene's van de brandweer auto's wekten ons voortijdig en kondigden aan, dat er brand was uitgebroken. In de nevelige ochtend was het erg moeilijk zich te oriënteren omtrent de plaats van de brand, doch weldra bleek, dat onze grote houten kantine een prooi der vlammen was geworden. Luguber lekten de vlammen langs het droge houtwerk en vonden gretig voedsel in de inventaris. Er viel niets meer te redden, ondanks het tijdig en moedig optreden van onze eigen brandweerploegen en van de Vrij willige Brandweer van de Gemeente Rijssen, later nog geassisteerd door het Korps uit Holten. Het is de brandweerlieden gelukt de belendende percelen te sparen en de beide weverijen Geurne en Bijvank II alsmede ook de sterkerij konden ongestoord doorwerken, en bleven wij dus voor bedrijfsschade gespaard. Tegen 7 uur waren de vlammen bedwongen, doch toen was er slechts een rokende puinhoop over van de eens zo veel bezochte kantine. Behalve de gehele kantine-inventaris is ook een groot gedeelte van het instrumentarium van onze Muziekvereniging Wilhelmina verloren gegaan. In de kantine, die ook gebruikt werd als repetitie lokaal bevonden zich op het moment van de brand tientallen instrumenten en de gehele bezitting van het tambourcorps alsmede vele uniformen. Alles is in rook opgegaan, ook het in de loop van de jaren opgebouwde muziekarchief en de beide schellebomen, destijds geschonken door Mevrouw De Bordes-van Heel, waarmede Wilhelmina trots kon paraderen. Het zal niet zo gemakkelijk zijn de verbrande instrumenten binnen korte tijd te .vervangen. De levertijd van de grotere instrumen- Onze kantine voor de brand 12

Het Anker | 1967 | | pagina 12