Vorige week kregen wij nog een aanvraag van een firma die in België zit om hun doek te leveren; wij hebben dit van andere klanten af genomen omdat wij anders deze order hadden moeten afzeggen. Deze tapijtenfirma wilde graag ons doek on danks het feit dat dit nogal duur is, maar dat was het hun wel waard; de wol die zij op deze jute verwerken is erg duur. Gebruikt men een mindere kwaliteit jute-ondergrond en komen er dan fouten in het eindprodukt dan wordt het tapijt door klanten geweigerd en is de schade doordat dure wol gebruikt werd aanzienlijk, men kan dan beter voor een iets duurdere betere jute-ondergrond ook iets meer betalen, teneinde de kans op claims zo klein mogelijk te houden. De oorzaak dat ons jutedoek beter doch ook duurder is, is omdat wij een andere vervaardigingsmethode gebruiken dan onze con currenten. De Voorzitter vraagt of men met de vraag van de Directie om nog verlengd door te werken akkoord kan gaan. Daar niemand der aanwezigen zegt ertegen te zijn, wordt dit voorstel aangenomen. De Voorzitter dankt de O.R.-leden voor het in de Directie gestelde vertrouwen. 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 2e. Rondvraag De heer Borkent vraagt i.v.m. het feit dat waai de verstrekking van vloerbedekking er bij het personeel zo goed is ingegaan, of het niet mo gelijk is dat er meer van dit soort aanbiedingen gedaan zullen worden. De Voorzitter antwoordt dat het met de vloer bedekking als volgt is gegaan; de firma die deze vloerbedekking vervaardigd had - op onder grond van onze jute - durfde dit niet op de markt te brengen i.v.m. kleine schoonheids foutjes. Dit konden wij toen overnemen en zo doende ter beschikking stellen van onze werk nemers. Dit artikel konden wij dus wel doen, maar zouden wij met allerlei andere artikelen komen dan krijg je oneerlijke concurrentie t.o.v. de middenstand en spreker vraagt zich af of dit wel fair is. Hierna ontspint zich een gehele discussie over verstrekkingen door andere bedrijven aan hun personeel zoals van gaskachels, wasmachines, confectiekleding enz. Door verschillende O.R.-leden wordt de wens naar voren gebracht dat men gaarne aandacht besteed zag aan het punt verstrekkingen aan het personeel. E.e.a. zal genoteerd worden. De heer Kiers heeft een klacht over de verwar ming in de Geurne; z.i. is de capaciteit niet te klein, maar de regeling is niet best; 's nachtsJfc^ om 2 uur wordt de temperatuur lager en komt dan 's morgens tegen half 6 pas weer op. Stijgt de temperatuur buiten, dan blijft de verwar ming op volle toeren draaien. De heer Heuver stelt voor om enige thermo meters neer te hangen; men kan dan zien of de verwarming meer of minder moet worden om dat het dan weer eens te koud en dan weer eens te warm is. De heer Kiers meent dat het ook wel moeilijk te regelen zal zijn; het is bij de muur ook altijd kouder dan midden in de Weverij. E.e.a. zal worden doorgegeven. De heer Nijland zegt gehoord te hebben dat in het magazijn een takel naar beneden is ge komen; waarbij iemand uit het magazijn ver wond is geraakt; deze takels zouden bijna niet nagekeken worden. De Voorzitter zegt dat voor het nakijken van de takels een speciaal schema is opgemaakt zo dat alle takels regelmatig een beurt krijgen.^| De heer Leusink bevestigt dit en zegt dat alle^J takels eens per week worden nagekeken en ge smeerd; ze worden dus wel geregeld gecontro leerd; naar dit geval zal toch eens geïnformeerd worden. De heer Harbers is dit geval bekend; de veilig heidsklep was n.l. bij deze takel plotseling af gebroken (het was een handtakel). Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de Voorzitter de leden voor hun opkomst en sluit de vergadering na hun allen nogmaals te heb ben dankgezegd voor hun medewerking in het afgelopen jaar en ieder Prettige Kerstdagen, een goed uiteinde en een Gelukkig Nieuwjaar te hebben toegewenst. 20

Het Anker | 1967 | | pagina 20