Premie Aanvullend Ziekenfonds om wever te worden dan om spinner, of dat soms een beleidskwestie hier een rol speelt. De Voorzitter antwoordt dat hiervoor 2 oor zaken zijn: ten eerste is de vraag om wever te worden over 't algemeen groter dan om spinner te worden (3 ploegen spelen hierbij een grote rol i.v.m. de verdiensten) en in de tweede plaats hebben wij van onze kant dit ook doelbewust gedaan omdat ons eindprodukt het geweven doek is en niet de spingarens; spingarens kun nen wij altijd bijkopen, maar doek niet. De heer Borkent meent dat wanneer de Spinnerij op volle toeren zou draaien men weer achter zou komen in de krasserij. De Voorzitter zegt, dat wanneer we het hebben over de Spinnerij, hiermee ook worden bedoeld de krasserij en de Batchingkamer; wij zien dit n.l. als één geheel. De heer Seppenwoolde merkt op dat wij blij mogen zijn dat de situatie in ons bedrijf momenteel nog is zoals het nu is en spreker hoopt dat dit bestendigd zal blijven; over het economisch beleid in ons land kunnen wij wel door blijven praten, maar dan zijn wij vooreerst nog niet klaar en dit is voor ons ook niet het belangrijkste. De Voorzitter meent dat het toch wel eens goed is om erover te praten; wij kunnen dan zien dat het één met het ander verbonden is. De heer Borkent meent dat aan het economi sche bestel in een fabriek zelf veel gedaan kan worden zoals b.v. door de aanschaf van de nieuwste machines e.d. de Voorzitter is het hier in zoverre mee eens dat men hiermee wel bij moet blijven, maar alles moet van te voren heel goed bekeken worden o.a. of de investering op weegt tegen de totale kosten die men ermee maakt; op een gegeven moment kun je zelfs beter concurreren met oude machines omdat je hierbij niet behoeft af te schrijven, dan met werknemers Ter Horst Co. N.V. Kamgarenspinnerij „Riessen" N.V. Aangezien ons gebleken is dat ondanks aankondigingen niet iedereen ermee op de hoogte is dat i.v.m. de sterk gestegen kosten van de verstrekkingen, de premie voor het aanvullend ziekenfonds per 1.1.'67 verhoogd is tot 40 cent per week per werknemer (ook gepensioneerden) willen wij dit nog eens via het Anker" onder uw aandacht brengen. nieuwe omdat daarvan de afschrijving zo groot is. De heer Borkent vraagt of er met het over brengen van machines naar België nog veel machines beschadigd zijn. De Voorzitter antwoordt dat er praktisch geen breuken zijn voorgekomen; het vervoer is zeer deskundig gebeurd. De heer Nijland vraagt of het personeelstekort nog groot is, waarop de Voorzitter antwoordt dat wij op 28 november j.l. een staat hebben opgemaakt en dat wij toen nog 100 mensen^, zouden kunnen plaatsen. De heer Nijland vraagt of de Bijvank nog weer ingericht wordt zodat deze afdeling nog weer gebruikt kan worden. De Voorzitter antwoordt dat wij hierover op 't ogenblik nog niets kunnen zeggen; wij zijn nog druk met de lopende dingen. Dat deze ruimtes vrij zijn is wel prettig: er zijn momenteel nog zóveel ontwikkelingen die op praktische bruikbaarheid bekeken moeten wor den, dat het zeer prettig is om een ruimte be schikbaar te hebben. Als je op 't ogenblik een ruimte nodig hebt en je moet deze eerst laten bouwen, dan is dat erg duur en het duurt heel lang. 18

Het Anker | 1967 | | pagina 18