4. Vraag van de heer Borkent betreffende een waterkraan achter bij de papiermachines. Er schijnt daar een aftapkraan geweest te zijn die nu echter niet meer nodig is; er moet nog ergens een fontein zijn en men zal bekijken of het water daar loopt. De heer Borkent zegt dat de fontein er wel is (van de verstuiver). Men zal nu bekijken of er water door de leiding loopt en of er een afvoer is zodat men deze leiding hiervoor zal kunnen gebruiken. Notulen vergadering d.d. 26-10-1966: Deze worden goedgekeurd. De heer Beunk vraagt of iedereen aan de actie voor Tibetaanse vluchtelingen heeft meegedaan, waarop de Voorzitter antwoordt dat plm. 5 a 6 ^^personen niet hebben meegedaan. 2b. Jaaroverzicht 1966. De Voorzitter geeft thans een overzicht wat het jaar 1966 voor Ter Horst Co. N.V. heeft betekend. (Wij verwijzen kortheidshalve naar het jaar verslag over 1966 zoals dit in „Het Anker" Kerstnummer 1966 voorkomt). Hierna vraagt de Voorzitter of er naar aan leiding van dit verslag nog vragen zijn of dat men nog het e.e.a. gaarne nader verduidelijkt had gezien. De heer Kiers komt terug op de opmerking van de Voorzitter dat men thans selecteert met de aanname van nieuwe personeelsleden en vraagt zich af of de wevers die worden aangenomen wel een voldoende opleiding krijgen. Resp. of deze niet te kort is. De Voorzitter antwoordt dat wij 2 systemen hiervoor hebben; de ene op leiding betreft de jonge jongens; deze krijgen ^gen zeer goede opleiding; wij hebben dit jaar ^felukkig weer veel jonge jongens aan kunnen nemen hetgeen wij niet verwacht hadden; op t moment hebben wij 18 jongens voor de op leiding tot wever en in het vormingsonderwijs. Wat de opleiding van de ouderen betreft weet spreker niet of hier voldoende aandacht aan wordt besteed, doch moet dat wel aannemen; zij worden geplaatst bij wevers die men geschikt acht om deze ouderen op te leiden. Naar deze opleiding en de tijdsduur daarvan zal eens ge- informeerd worden. De heer Beunk vraagt of het ondernemings klimaat hier in Nederland inderdaad zo slecht is als door de Voorzitter naar voren gebracht. De Voorzitter antwoordt dat dit momenteel nog niet het geval is, maar men kijkt wel naar de plannen die betreffende het Ondernemingsrecht op stapel staan. Het is momenteel nog niet zo, maar men streeft naar grotere medezeggenschap in de onder nemingen door personen die er helemaal geen verstand van hebben. Iedereen kan een bedrijf beginnen en als het dan goed gaat is men blij, nu komt er een ander die in dit bedrijf mede zeggenschap wil hebben. Dit is heel onaange naam want per slot heeft de persoon zelf alleen het risico voor alles gelopen en op een gegeven moment als de boel goed loopt wil een ander een vinger in de pap krijgen. Het is momenteel zo dat veel Amerikaanse be drijven die hier willen komen, om deze reden in andere landen o.a. België gaan beginnen. De Voorzitter meent dat het gehele klimaat niet lekker ligt. Zo hebben wij in ons bedrijf 3 weken lang looncontrole gehad; wat ze hiermee willen bereiken is een grote vraag, alleen houden ze hier op kantoor de mensen van het werk met hun vragen. Voor de controle krijgen wij toch ieder jaar een enquête voor de statistiek waar mee alle eventuele loonmanipulaties onmogelijk worden; als een groot bedrijf kun je nu een maal toch niets verdoezelen. De heer Seppenwoolde is van mening dat de Voorzitter over e.e.a. wel wat te zwaar denkt, spreker gelooft n.l. niet dat de regering het er bewust op aan stuurt om in Nederland een chaos te brengen. De Voorzitter zegt dat de bedoeling ook niet is om er een chaos van te maken, maar door de maatregelen die worden genomen, zijn er bedrijven die zich o.a. in andere landen gaan vestigen zoals Nijverdal- ten Cate nu doet en in Griekenland gaat be ginnen. De heer Seppenwoolde vraagt zich af waar de schuld ligt dat de produktiestijging niet hoger is. De Voorzitter zegt dat wij hier niet van schuld kunnen spreken; het komt door het economisch bestel; de produktiestijging is 5%, terwijl de loonstijging 10% is; de consumptiesector wordt dus 5% groter, maar het produkt is er niet en de produktie van dat produkt moet juist ver hoogd worden; spreker gelooft dat men heel voorzichtig moet zijn met de loonsverhoging voor 1967 omdat dit toch voor het grootste deel weer wordt besteed. De heer Seppenwoolde vraagt verder, i.v.m. het feit dat de produktie van de Spinnerij lager ligt dan die van de Weverij, of er meer vraag is 17

Het Anker | 1967 | | pagina 17