Uitstapje gepensioneerden op dinsdag 23 mei a.s. Vertrek 1 uur ons nieuwe vertrekpunt Eisenerstraat Zo wordt het!! Het is nog wel vroeg om nu reeds onze tocht die wij met u hopen te maken aan te kondigen, maar aangezien onze reis reeds in kannen en kruiken is, kunnen wij „het Anker" benutten om u alles uiteen te zetten. Nu is het woord „alles" wel wat te veel gezegd, want wij ver klappen natuurlijk niet waar wij heen gaan. Wel kunnen wij zeggen dat u er met ons nog niet bent geweest en dan blijft er nog veel te raden over. Verder willen wij u mededelen, dat deze tocht vanzelfsprekend mede bedoeld is voor hen die wegens ziekte in de Interim-regeling zijn opge nomen. Wat heel belangrijk is, is het feit, dat wij niet meer van het Stationsplein zullen vertrekken. Dus bekijk bijgaande foto nog maar goed, deze plaats is als ons vertrekpunt historie geworden. Nu „de Driehoek" naast de Hervormde kerk op het Schild zo veel ruimte biedt, lijkt het ons beter om vandaar te vertrekken, mede ook, om dat dit punt meer centraal is gelegen om naar toe te komen. Voorts vertellen wij u, dat wij evenals altijd precies om 1 uur vertrekken, maar verder be dekken wij de zaak met de mantel der geheim zinnigheid. De datum is bepaald op: dinsdag 23 mei. Juist omdat de natuur dit jaar zo ver schrikkelijk vroeg is, hebben wij de datum ook vroeg gekozen, in de hoop, dat wij nog veel bloeiende bomen en heesters zullen zien. Het was wel weer een hele toer om een restaurant te vinden waar wij met 300 mensen terecht kunnen. Zo'n gelegenheid pogen wij bovendien min of meer in onze omgeving te vinden om de tocht niet te lang te maken met het oog op de mensen voor wie het uitstapje dan te zwaar zou worden. Toch is ons rustpunt wel een paar kilometers verder dan wij gewend zijn. Wij zullen daar twee uur verblijven. 14 Vorig jaar hebben wij opgemerkt, dat men on geduldig werd wanneer men zijn drie consump ties niet binnen de kortst mogelijke tijd had gehad om dan nog even het dorp te kunnen ingaan. Het is echter ondoenlijk om een kleine 1000 consumpties in zo'n kort tijdsbestek te verwerken en er zal soms wat geduld gevraagd worden. Vorig jaar, toen het zo warm was, werd er veel ijs besteld. Om een ijsje klaar te maken is meer werk en tijd nodig, dan bijvoor beeld om een flesje bier of een glaasje in te schenken. Per slot b.ent u gepensioneerd en dan is haasten er niet meer bij. Het is bovendien voor het bedienend personeel nooit prettig heel erg onder hoogspanning te moeten werken, dat verhoogt de gezelligheid niet. Ondanks dat zij alles op alles zetten komen er dan klachten binnen, en ook een restaurant bedrijf kan geen ijzer met handen breken.

Het Anker | 1967 | | pagina 14