Gedecoreerde Ondernemingsraadvergade Voor mejuffrouw Van de Maat is de 24ste augus tus wel een heel bijzondere dag geworden. Op deze dag herdacht zij nl. dat zij veertig jaar geleden bij ter Horst Co. N.V. in dienst trad. Dit feit was voor de Directie aanleiding om de jubilaresse in de bloemetjes te zetten. Aangezien de Directie door bijzondere omstan digheden plotseling verhinderd was mejuffrouw Van de Maat te ontvangen, heette de heer Pavli- cek wethouder Scholman en de jubilaresse harte lijk welkom. Hierop gaf hij het woord aan wethouder Schol man die zich namens de burgemeester in enige welgekozen bewoordingen tot mejuffrouw Van de Maat richtte. Hij deelde mede, dat het Hare Majesteit behaagd had de jubilaresse te onderscheiden met de bron zen medaille in de Huisorde van Oranje-Nassau. Nadat de medaille opgespeld was, hernam de heer Pavlicek het woord. Hij dankte de wethou der voor zijn komst en wendde zich daarna tot mejuffrouw Van de Maat die hij namens de Direc tie voor al hetgeen dat zij gedurende de afgelo pen veertig jaar voor de firma had gedaan, harte lijk bedankte. Hierna bood spreker haar de draagmedaille van de zojuist door haar ontvangen onderscheiding aan en een draagspeld met het zilveren insigne met gouden kroontje voor 40 jaar trouwe dienst en verder nog een enveloppe met inhoud. Voorts ontving de jubilaresse als speciale attentie voor het feit dat zij als vrouwelijke medewerkster dit jubileum mocht vieren een ruiker bloemen. Onder het aanhalen van herinneringen van vroe ger tijd, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Aanwezig de heren: H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, G. J. van Putten, Js. Harbers, A. J. Bargmans, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwool de, J. Leusink en W. Harbers. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent met een kort welkomstwoord de vergadering. 2a. Notulen vergadering dd. 11-3-1965 en 9-4-19^Ê Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. Betreffende het ruilen van de ploegen na de vakantie brengt de heer Waanders nog naar voren, dat hierop wel commentaar zal komen nu men na de vakantie niet ruilt met de ploegen. De voorzitter merkt op, dat wij veel meer last krij gen als we wel ruilen dan wanneer we niet ruilen, omdat er verschillende werknemers zijn waarvan familieleden in andere fabrieken werken die niet ruilen. Men komt dan in één gezin in verschillende ploegen te werken hetgeen natuurlijk niet te doen is voor een huisvrouw. Nu wij dit jaar niet ruilen met de ploegen door de 2 weken vakantie, zal dit een doorbreking van de traditie zijn, doch daar zullen we even doorheen moeten. De heer Heuver zegt, dat er in zijn afdeling wel mensen zijn, die liever ruilen willen, maar spreker heeft hun direct verteld dat hier waarschijnlijk wei nig kans op is; ze zijn er dus wel op voorbereid. Vragen, gesteld in de vorige vergaderingen. De voorzitter zegt, dat de vraag van de heer Leusink betreffende het verstrekken van overalls voor vuil werk aan personeel van de Smederij nog niet bfe antwoord kan worden i.v.m. de ziekte van de h(^J Pavlicek. Dit moeten wij dus nog even afwachten. Verder zijn er geen vragen te beantwoorden. 2b. Werktijdregeling na 30 juni a.s. Zoals bekend heeft de O.R. tot 30 juni a.s. toestem ming kunnen geven voor het overwerk van de ploe gen. Aangezien deze datum in het verschiet ligt, moeten wij dit punt weer in de O.R. ter sprake brengen. E.e.a. is ook in de Kleine Commissie besproken en meegedeeld wat de bedoeling is van de kant der directie. Reacties hierop zijn gegeven, maar dit punt moet verder in de O.R. besproken worden. De voorzitter zegt, dat het de bedoeling is om de werktijd voor de ploegen voor het 3e kwartaal van 1965 nog weer te handhaven en wel 88 uur voor de 2 ploegen en 128 uur voor de 3 ploegen. Voor het bedrijf is het van het grootste belang niet 8

Het Anker | 1965 | | pagina 8