de toewijding waarmee de heer Harbers zijn werk altijd had verricht. Ook mevrouw Harbers werd in de dankbetuiging betrokken. Haar werd als blijk van waardering ter gelegenheid van deze dag een boeket bloe men aangeboden. De heer Harbers ontving het gouden insigne voor 50 jaar dienstverband als- kmede een gouden polshorloge met inscriptie. Onder het genot van koffie en gebak bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Na de heer E. J. Harbers was het op 26 augustus de beurt aan de heer H. J. Ligtenberg om ge huldigd te worden. De heer A. H. ter Horst sprak de jubilaris in de directiekamer in hartelijke bewoordingen toe. Spreker gaf in vogelvlucht een overzicht van de werkzaamheden welke de heer Ligtenberg zoal verricht heeft; na het in de Weverij tot onderbaas gebracht te hebben, werd hij overgeplaatst naar de Spoelerij waar hij inmiddels al geruime tijd als hoofdbaas de scepter zwaait. Deze verantwoordelijke functie, aldus spreker, wordt door de jubilaris op uitstekende wijze ver vuld. De heer Ter Horst speldde de heer Ligtenberg het gouden Ter Horst-insigne op en bood hem een gouden polshorloge aan. Mevrouw Ligtenberg die al die jaren een grote steun voor haar echtgenoot is geweest, ontving als attentie een boeket bloemen. Hierna vroeg de heer Ligtenberg het woord en dankte in de eerste plaats de Directie voor de vriendelijke woorden tot hem gericht alsmede voor het door hem ontvangene. Even stond spreker stil bij de herinneringen van vroeger, met name de dag dat hij zijn eerst ver diende loon thuis aan zijn moeder mocht geven, is hem steeds bijgebleven. Toen hij die dag naar huis liep voelde hij de hele weg geen grond onder de voeten, aldus spreker, zo blij was hij met zijn eerste loon. Nadat de koffie met gebak geserveerd was, werd onder het uitwisselen van bepaalde voorvallen van vroeger in het bedrijf, nog langere tijd ge zellig bijeengezeten tot ook aan deze ontvangst een einde moest komen. Het is die dag druk geweest in huize Ligten berg aan de Banisweg; velen zijn 's middags of 's avonds op bezoek geweest om de geziene per soon van Hendrik met diens jubileum te felici teren. 5

Het Anker | 1965 | | pagina 5