Met muziek en tambourcorps op stap Begunstigd door vrij goed weer heeft onze mu ziekvereniging „Wilhelmina" met het tambour corps op zaterdagmiddag 4 september jl. een uit stapje gemaakt naar de Hoge Veluwe. De paars rode heidevelden, juist op hun mooist, hadden aller bewondering. Bewondering en verwondering uitten onze muzikanten en hun dames ook om trent de vele schilderstukken en kunstschatten in het Kröller-Müller Museum. Heus waar, hier |waren de meningen wel erg verdeeld en werd bij na eenparig een niet al te gunstig oordeel geveld over de „moderne" kunst. Toch waren allen blij hiervan eens kennis te hebben kunnen nemen. Via Schaersbergen bereikte het gezelschap de stad Arnhem alwaar een bezoek werd gebracht aan de visvijvers en aquaria van de Nederlandse Heide maatschappij. Onder deskundige leiding van een gids werd iedereen in staat gesteld van de kweke rij van regenboogforellen kennis te nemen, het geen voor vele Rijssenaren, amateurvissers in hart en ziel, een zeer leerzame rondleiding was. Na tuurlijk was er daarna gelegenheid de dorstige kelen te smeren en hiervan werd dankbaar ge bruik gemaakt in het Sonsbeekhotel. Er volgde daarna nog een uniek uitgestippeld tochtje naar de Posbank en de Zijpeberg. Voor velen van het gezelschap nog onbetreden paden. Met volle teugen genoot men van het natuur schoon. Vlak bij huis waant men er zich ergens in het bergachtige Sauerland. Tegen zeven uur werd de terugtocht naar Rijssen aanvaard. Niemand wist echter dat er in Bathmen voor het gehele gezelschap een heerlijk etentje was georganiseerd. Groot was dan ook de vreugde toen we om 8 uur met 85 personen aan tafel kon den gaan. We hebben gemerkt met gezonde kna pen te doen te hebben. Ze hebben het zich heer lijk laten smaken, dit tot blijdschap van de organi satoren en tot geruststelling van de kok. Wij zou den willen zeggen tot de volgende keer en tracht net als deze keer door trouw sparen een potje te vormen, dat het mogelijk maakt nog eens gezellig met elkaar uit te gaan. 3

Het Anker | 1965 | | pagina 3