Uit de Ideeënbus Onderstaand geven wij de resultaten van de de laatste tijd door ons ontvangen voorstellen. Voorstel om door middel van onderbrekers op weefgetouwen bepaalde voordelen te krijgen zo als o.a. geen breuk van kamslag meer enz. Dit idee werd beloond met een premie van 50,-. Men ontving uit Weverij Geurne het voorstel om door een bepaalde wijziging de slaglatten van weefgetouwen twee maal te kunnen gebruiken. Na genomen proeven bleek de praktische moge lijkheid van dit voorstel goed te zijn, waarna de Ideeën-commissie een premie van f 100,toe kende. Een idee werd ontvangen voor weefgetouwen mechanische voelers te gebruiken. Alhoewel dit idee voor ons bedrijf niet geschikt is kreeg de inzender een aanmoedigingspremie van 5,—. Uit de Weverij kwam een voorstel betreffende het opstellen van klossen achter het getouw, wel ke klossen gebruikt worden wanneer er eventueel een kettingdraad uitloopt. Alhoewel dit voorstel praktisch niet doorgevoerd kon worden heeft ook deze inzender een aanmoe digingspremie van 5,gekregen. Een 2-tal medewerkers dienden een voorstel in om door een kleine wijziging het werken op de viltmachine gemakkelijker te maken. Beide inzen ders kregen hiervoor een premie van 2,50. Eén inzender van de afdeling Spinnerij kwam met een voorstel betreffende een apparaat op de fala- spinmachine. De Ideeën-commissie besloot voor deze tussenop lossing een premie toe te kennen van 75, Een voorstel werd ontvangen inzake een apparaat om de naaldjes van de viltmachine schoon te maken, zonder deze naaldjes er uit te moeten nemen. Hiervoor werd door de Ideeën-commissie een premie van 25,beschikbaar gesteld. Uit de afdeling Viltmakerij kwam een voorstel, ingediend door 2 medewerkers. Het ging om het gaan gebruiken van een verstelbare geleideplaat. Ieder van de inzenders ontving van de Ideeën- commissie een premie van 10, Voorstel tot het aanbrengen van een strook ge nopt gummi-band in spoelen. Waar dit voorstel voor oude spoelen gebruikt kan worden heeft de Ideeën-commissie een premie van 25,aan de inzender toegekend. Er werd een voorstel-formulier ontvangen om door middel van veranderde werkwijze in de Batchingkamer meer rollen klaar te krijgen voor de Krasserij. Alhoewel dit voorstel in verband met kwaliteits eisen niet in de praktijk toegepast kan worden, werd door de Ideeën-commissie beslist de inzen der voor de moeite die hij zich getroost heeft om een produktieprobleem te bestuderen, een premie van 10,toe te moeten kennen. Een inzender stelt voor om door middel van spie met ring de boomwielen van weefgetouwen vast te maken. Het bleek dat dit voorstel niet de juiste oplossing voor dit vraagstuk is, doch het heeft aanleiding gegeven om een en ander te proberen op de ande re wijze aan te pakken. De inzender zag zich be loond met een premie van 20, Uit de Spoelerij kwam een voorstel van een wijzi ging in de arbeidswijze door middel van het weg laten van voorkant van bak. Alhoewel dit voorstel niet kon worden overgenomen werd de inzender met een aanmoedigingspremie van f 10,be loond. Uit de Weverij kwam een voorstel om de schuif deur van Weverij naar Bomenopslagplaats van een bepaalde constructie te maken. Gezien de bezwaren die aan dit voorstel kleven kon het niet overgenomen worden. Voor de moeite werd de voorsteller beloond met een aanmoedigingspre mie van f 10, Verder ontvingen wij een voorstel om de rieten in de Weverij Geurne aan boven en onderkant van verschillende gekleurde papierstroken te voorzien, teneinde het zoeken naar een bepaald soort riet te vergemakkelijken. De Ideeën-commissie heeft gemeend voor dit voorstel f 50,beschikbaar te moeten stellen. 15

Het Anker | 1965 | | pagina 15