^Autootje Belangrifk! Speciaal voor onze dames Onder de titel „Hedendaags handwerk in de wo ning van nu" organiseert de Stichting Twents- Gelders Textielmuseum, in samenwerking met de Stichting „Goed Handwerk", in het komende na jaar een handwerktentoonstelling. De tentoonstelling duurt van zaterdag 18 septem ber tot en met zondag 14 november 1965 en wordt gehouden in het Twents-Gelders Textielmuseum, Gronausestraat 136 te Enschede. Openingstijden: dinsdag t.m. zaterdag van 1012 en 1417 uur; zondag van 1417 uur; maandags gesloten. Voor het verstrekken van inlichtingen omtrent het doel en de activiteiten van „Goed Handwerk" en het geven van voorlichting op het gebied van handwerktechnieken zullen op bepaalde dagen in september en november enige bestuursleden van de Stichting „Goed Handwerk" uit 's-Gravenhage aanwezig zijn. Bovendien bestaat er op deze dagen gelegenheid om de door deze Stichting uit gegeven losse patronen en complete handwerk pakketten te bezichtigen en desgewenst te bestel len. Deze speciale voorlichtingsdagen zijn: in september: dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 sep tember; in november: woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 november. Behalve op reeds eerder vermelde uren is het museum op woensdag 29 september en donder dag 4 november ook nog geopend in de avond uren van 1921 uur. Donderdag 9 september jl. was voor onze collega Janna Dommerholt een prettige dag. Na jaren lang overwegen ensparen was ze dezer dagen overgegaan tot het aanschaffen van een auto. Zien wij rondom ons een wagen als een soort status opdoemen, Janna doet het puur voor ge makkelijker transport. Nu hoeft sneeuw en ijs voor haar geen belemmering meer te zijn en kan ze het hele jaar door droog op haar werk komen. Dit deed haar collega's ook plezier en toen het wagentje werd gedemonstreerd waren er veel mensen getuige van. Confetti verzameld uit vele perforators werd rijkelijk over de gelukkige be zitster heengestrooid; aangeboden bloemen ver hoogden de feestvreugde. De op het feestgedruis afgekomen fotograaf legde een en ander vast op de gevoelige plaat. Aan technische voorlichting hoeft het Janna niet te ontbreken dunkt ons, want meerdere auto-insi- ^^ders verklaarden ter plaatse, haar wel eens te wil- ^^len laten zien hoe dat nu moet. Al met al verheu gend, evenals DAT AUTOOTJE. U bent weer hersteld Het gebeurt de laatste tijd nog wel eens dat een dokter of een controleur een vergeefse reis maakt naar een ziekgemelde werknemer. Op het opgege ven adres blijkt dan nl. dat de zieke het werk her vat heeft. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat de bericht kaart, voor de controlerend geneesheer van de Bedrijfsvereniging te laat verzonden is. Weet u bv. dinsdags dat u de daaropvolgende donderdag weer zult gaan werken, dan moet u de berichtkaart op dinsdag bezorgen of verzenden. Als dit niet mogelijk is, verzoeken wij u de kaart onmiddellijk na aankomst op uw werk aan de baas te geven. Wij zorgen dan voor de rest. Ten overvloede wijzen wij de werknemers die in de nachtploeg het werk na een ziekteperiode hervatten erop, dat zij moeten beginnen op de avond voorafgaande aan de opgegeven herstel datum. 13

Het Anker | 1965 | | pagina 13