Was Uw handen' Voorkom huidinfectie V De heer Nijland brengt naar voren, dat in sommige afdelingen al aan personen halve snipperdagen zijn verleend terwijl in zijn afdeling men dit nog niet mag. De voorzitter zegt, dat door omstandigheden het hele concept-vakantieschema 1965/1966 vóór de vakantie, dus in juli, niet kon worden besproken, dus ook niet het punt van het al of niet vaststellen van de snip peruren. De heer Van Putten meent, dat iedere dag de snip- perkaarten verwacht kunnen worden. De heer Nijland wijst er nog eens nadrukkelijk op dat bepaalde personen hedenmiddag zouden willen snip peren; indien enigszins mogelijk, dan gaarne vóór 12 uur bericht aan deze afdeling, omdat deze mensen anders niet kunnen snipperen. De voorzitter vraagt na deze discussie of het vakan tieschema 1965/1966 vastgesteld kan worden en zegt tevens toe dat men ernaar zal streven het volgend jaar de collectieve- en reserve-uren vóór de vakantie vast te kunnen stellen. 2e Rondvraag De heer Heuver zegt, dat de takels in Bijvank II voor de dikke rollen te laag zijn; hieraan is niets te doen omdat het plafond te laag is. Bij de nieuwe getouwen in de Bijvank II zijn lagere stoelen en in de Geume komen bij de 24 linoleum- getouwen ook lage stoelen; zouden de lage stoelen die in de Geurne nog niet geplaatst zijn, niet in Bij vank II kunnen komen in ruil voor de oude hoge stoelen in de Bijvank II? Met de dikke rollen is het zeer lastig manoeuvreren om ze achter de getouwen weg te halen, waardoor grotere kans op beschadiging! De voorzitter zegt, dat e.e.a. nagegaan zal worden. De voorzitter zegt vanmorgen bericht ontvangen te hebben, dat de helft van de nieuwe weefgetouwen eind september zullen worden verscheept en de an dere helft begin oktober. De heer Waanders meende gehoord te hebben dat de weefgetouwen volgende maand zouden komen of medio oktober, doch dit blijkt anders te zijn. In ieder geval worden deze getouwen zo spoedig mogelijk verscheept. De heer Nijland heeft gehoord, dat de gepensioneer den „het Anker" eerst na de vakantie hebben gekre gen. Het personeel kreeg „het Anker" vóór de vakan tie. Spreker zou graag zien dat ook de gepensioneerden „het Anker" het volgend jaar vóór de vakantie kre gen. De heer Jordaan zegt deze klacht aan de redactie van „het Anker" te zullen doorgeven. E.e.a. is geko men omdat de werknemers „het Anker" thuisgestuurd krijgen, terwijl het aan de gepensioneerden bij de eerstvolgende pensioenbetaling uitgereikt wordt; door late verschijning ditmaal van „het Anker" was de uitbetaling der pensioenen vóór de vakantie al voor bij. Men zal hier in 't vervolg op letten. De heer Borkent brengt naar voren dat er een man is uit de Spinnerij, die tijdens het bestellen van werk kleding ziek was. Nu kan hij niet meer bestellen om dat hij te laat is. Volgens de heer A. J. Seppenwoolde zou er in de Timmerkamer ook geen bericht zijn gekomen om werkkleding te kunnen bestellen. De heer Borkent vraagt of die mensen, die geen werkkleding konden bestellen, dat alsnog kunnen doen en dan misschien uit voorraad, doch de baas zegt dan dat hij er geen bon voor mag schrijven. De voorzitter zegt, dat e.e.a. nog eens zal worden onderzocht. De heer Spenkelink vraagt of de airconditioning in de Beek nu voldoende is geregeld. De heer Jordaan zegt, dat alles nog niet helemaal klaar is omdat er nog allerlei apparatuur tussen ge plaatst moet worden. Eerst als alles gereed is zal de airconditioning moeten voldoen. De heer Beunk vraagt of er ook frisse lucht bij komt. Volgens de voorzitter zou alles precies berekend zijn nl. hoeveel lucht er in en hoeveel eruit moet. De heer Leusink licht e.e.a. toe en zegt, dat er al wel een thermostaat is zodat de airconditioning al vast kan draaien, doch nog niet automatisch. De heer Borkent zegt, dat men de airconditioning nog steeds moet bijstellen; de temperatuur is des ochtends wel fijn doch 's middags minder. Dit bij stellen klopt dus wel met het feit dat e.e.a. nog niet automatisch is. De voorzitter zegt, dat de airconditioning nooit zo-^k als bij de Kamgaren kan worden. Als men het hele- maal goed zou willen hebben, dan zouden o.a. de ramen en de deuren steeds gesloten moeten zijn. Bij de Kamgaren heeft men bovendien nog dubbele ramen. De airconditioning kan nl. alleen perfect werken als de gehele ruimte hermetisch afgesloten kan worden. De heer Beunk merkt hierbij op dat in Beek de deu ren die dicht zouden moeten zijn, meestal open staan. De heer Jordaan geeft toe dat het gebouw er niet op gebouwd is, maar er zijn toch wel belangrijke ver beteringen aangebracht. De voorzitter herinnert er nog eens aan dat er medio september nog een O.R.-vergadering zal worden ge houden waarin dan het punt betreffende de werktijd regeling zal worden besproken. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit de verga dering. 12

Het Anker | 1965 | | pagina 12