ing op 13 augustus 1965 De vraag van de heer A. J. Seppenwoolde betreffen de een persoon die reeds geruime tijd in de Timmer- kamer werkt, kan worden beantwoord. Deze persoon is bij een firma uit Markelo in dienst en is slechts voor bepaalde tijd aan ons uitgeleend. Hij is dus niet zoals onze eigen werknemers bij ons in dienst. Vervolgens brengt de voorzitter naar voren dat vanaf 1 juli 1965 de uitbetaalde transportvergoeding, zoals fietsgeld, dienstbusgeld enz. bij het loon opgeteld moet worden zodat men daar belasting en sociale premies over moet betalen. Vroeger was het fietsgeld vrij. Het fietsgeld bedraagt binnen een straal van 04 km wonend niets, van 46 km wonend 1,50; dit wordt nu 2,De heer Borkent vraagt of dit alleen geldt voor de mensen die met de fiets gaan. Hierop wordt geantwoord dat dit echter ook geldt voor die personen die per dienst- büs of trein reizen. 2b. Werktijdregeling na 30 september a.s. Dit punt staat wel op de agenda, maar het is niet de bedoeling dit thans te bespreken. Eerst zal begin september de principiële kwestie van het overwerken in ploegen op de districtsvergaderingen van de bon den met de leden ter sprake worden gebracht, waar na wij in september weer een vergadering van de O.R. zullen houden, zodat wij dit punt dan kunnen bespreken, waar de vergunning nog tot 30 september a.s. loopt. De heer Waanders vraagt of de directie nog niet weet of het voor het bedrijf nodig zal zijn dat er na 30 september a.s. met dezelfde uren als tot nu toe zal moeten worden overgewerkt, want nu zullen de mensen bij ons komen en vragen of er na 30 sep tember a.s. nog dezelfde werktijdregeling zal moeten gelden. De voorzitter kan op dit moment daar nog niets over zeggen, omdat hij zojuist van vakantie teruggekomen is. 2c. Vakantieschema 1965/1966. Eerst wordt naar aanleiding van het vakantieschema door de voorzitter en de heer Pavlicek een overzicht gegeven van de overblijvende vrije snipperuren zowel van de dagploeg als de ploegen. Voor de dagploeg zijn evenals het vorig jaar, 15 be taalde verlofdagen. 15 x 9 uur is 135 uur, hiervan worden 2 weken vakantie 90 uur afgetrokken en blijven er 45 collectieve en vrije snipperuren over. Voor de ploegen zijn er in plaats van 17, 18 betaalde verlofdagen, waaronder 3 zaterdagen, dus 15 x 8 uur 120 3 halve dagen 3x4 uur 132 uur; hier gaan af 2 weken vakantie 88 uur en zo blij ven er in plaats van het vorig jaar 40 uur, nu 44 uur over. Voor jeugdigen beneden 18 jaar (dagploeg) blijven de collectieve en vrije snipperuren staan op 63 uur. Deze hebben 17 betaalde verlofdagen, 17 x 9 153 uur met aftrek van 2 weken vakantie 90 uur; blij ven er dus voor collectieve en vrije snipperuren 63 uur over. Na deze uiteenzetting is gebleken, dat er in verge lijking met het vorig jaar, op de ploegen na, die nu aan collectieve en vrije snipperuren 44 uur over heb ben, verder niets veranderd is. De voorzitter stelt voor om over te gaan tot een ver dere bespreking van het vakantieschema en vraagt of iemand van de heren het woord wil nemen. De heer Heuver neemt het woord en doet dit met een complimentje. Hij vindt nl. dat het vakantie schema er goed uitziet, in het bijzonder bedoelt hij dit voor de A- en B-ploegen en vindt dat alles zo kan blijven staan. De heer Borkent vraagt wanneer in 1966 de vakan tieweken vallen. De voorzitter antwoord dat dit de laatste 2 volle weken zijn van de maand juli, nl. van 18 t.m. 30 juli 1966. Nadat het vakantieschema enige tijd bestudeerd is en blijkt dat geen der O.R.-leden op- of aanmer kingen heeft, vraagt de voorzitter of het vakantie schema zoals het nu is, gehandhaafd kan blijven. De heer Waanders vindt dat het vakantieschema dit jaar nogal vrij eenvoudig is en dat het ook voor het bedrijf niet ongunstig is. Op de vraag van de heer Van Putten of er al reserve uren zijn vastgesteld, antwoordt de voorzitter dat dit nog niet gebeurd is. De heer Waanders vindt, dat dit toch wel moet ge beuren voordat de snipperuren op zijn, want dan kan het niet meer. De heer Jordaan brengt naar voren dat er in bepaalde afdelingen wat betreft de snipperuren, niet de hand aan wordt gehouden. De heer Harbers zegt, dat het in zijn afdeling voor bepaalde personen niet nodig is. We hebben het echter niet over bepaalde personen, aldus de voorzitter, maar praten over de snipperuren van alle mensen in het algemeen. De heer A. J. Seppenwoolde brengt naar voren dat de baas toch de snipperkaart heeft en dat hij dus kan zien hoeveel iemand gesnipperd heeft, zodat een goede verdeling van de vrije snipperuren aan de lei ding van de bazen ligt. De voorzitter zegt, dat e.e.a. ook door de bazen be keken moet worden. Voorts wijst de heer A. J. Seppenwoolde erop, dat waar men in de bouw toch ook de vakantiebonnen kende of, omdat dit jaar, waar Nieuwjaarsdag zo on gunstig voor de werknemers op zaterdag valt, de di rectie de halve collectieve snipperdag van Oudejaars dag niet voor haar rekening zou willen nemen. De voorzitter antwoordde hierop uiterst verbaasd, dat hij niet begreep dat de heer A. J. Seppenwoolde als O.R.-lid zulk een vraag nog kon stellen en dat hij er uiteraard ook niet op zou antwoorden. De heer J. H. Seppenwoolde zou graag zien dat er een overeenkomst kwam wat betreft de reserve-uren zodat alle bazen zich aan deze reserve-snipperuren zullen houden. De heer Jordaan belooft, dat aan alle bazen nogmaals doorgegeven zal worden dat men zich daaraan zal moeten houden. 11

Het Anker | 1965 | | pagina 11