(ktJz'kaj vm Het komt, vooral de laatste tijd, herhaaldelijk voor dat de jeugd in de middagpauze op de zolders, pakzolders en dak komt; ze zitten dan overal op en aan, zodat er veel wordt vernield. Spreker vraagt, in bedrijfsbelang, de bazen er op attent te willen maken dat ze jeugdigen in ^^ie middagpauze in hun eigen afdeling houden, zodat andere afdelingen er geen last van hebben. Ook gebruiken ze steeds weer de lift van de Pakkerij. De afgelopen week heeft men enige jongens vastgehouden op de zolder. De heer Pavlicek merkt op dat de enige ma nier om dit te verhinderen is, dat men het on mogelijk maakt, b.v. de lift op slot te doen. Volgens de heer Seppenwoolde kan men deze lift alleen sluiten door de stroom uit te scha kelen, maar dat is moeilijk omdat deze lift al tijd in bedrijf is. Spreker is van mening dat de beste manier is om deze jongens in de eigen afdeling te hou den. De voorzitter zal dit punt noteren. De heer Borkent brengt de directie, namens het gehele personeel hartelijk dank voor de toege zegde 3% winstdeling. De heer Borkent zegt verder nog dat het per soneel nog niets bekend is van het feit dat wij in een hogere gemeenteklasse zijn gekomen. De voorzitter zegt dit wel te weten, doch het is niet noodzakelijk ook de werknemers hiervan op de hoogte te stellen omdat deze verhoging van gemeenteklasse toch gebruikt moet worden om de lonen in de textiel te witten zoals ook in een schrijven aan de werkgevers meegedeeld is (deze brief wordt voorgelezen). Als er geen overbrugging geweest was, dan zou er automatisch een verhoging komen. Tenslotte stelt de heer Beunk nog de vraag of de halve snipperdag die de 3 ploegen erbij ge kregen hebben ook geldt voor de 2 ploegen en of deze als vrije snipperdag opgenomen kan worden. De voorzitter antwoordt hierop dat deze halve dag ook voor de 2 ploegen geldt en dat deze naar vrije keus opgenomen mag worden. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering. Mipsie de Muis dacht even te laat na maar ze kon nog net de dans - en de veer van de muizeval - ontspringen. Er zijn mensen die in een soortgelijke situatie - met een zucht van verlichting - hetzelfde kunnen zeggen. Maarer zijn er ook die pas nadachten nadat het te laat wasALS ZE DAN NOG KUNNEN DENKEN We moeten daarom ook eigenlijk nooit NA denken, maar VOOR denken; dat wil zeggen vooruitdenken! Dan kun nen we ongevallen voorkomen. 9

Het Anker | 1965 | | pagina 9