zegt: „Zijn geval wordt niet meer als bedrijfs ongeval gerekend" en de ziektewet accepteert dit geval weer niet als ziektegeval. De heer Kippers zegt dat deze man bij hem in de Weverij werkt; spreker vraagt of het wel goed is dat wanneer deze man 50% moet wer ken, hij 4 getouwen moet laten lopen. Zou het niet beter zijn als hij 2 getouwen volledig liet lopen. De voorzitter meent dat dit op medisch terrein ligt; wij ontvangen bericht hoeveel procent en hoeveel getouwen hij moet laten lopen en ver der hebben wij hierover niets te zeggen. De heer Pavlicek zegt dat dit geval heel moei lijk lag, ook wat betreft de persoon zelf; wij zijn hiermee nog bezig, maar het is een moeilijke opgave. In verband met het feit dat dit jaar een Bevrij dingslustrum jaar is, zal 5 mei ook worden vrij gegeven met behoud van loon. Hierdoor zal het vankantieschema van de 3 ploegen nog weer gewijzigd moeten worden, zodat de nachtploeg op dinsdag 4 mei a.s. 12 uur 's avonds vrij zal zijn. Ook wordt nog een wijziging aangebracht in de werktijd op donderdag 29 april. De heer Kip pers heeft dit voorstel ook in de Weverij bespro ken; men ging hiermee akkoord. Ook de O.R. kan met de wijzigingen in dit vakantieschema akkoord gaan. Een nieuw vakantieschema voor de 3 ploegen zal nog in de afdelingen waar in 3 ploegen gewerkt wordt aangeplakt worden. Verder wordt meegedeeld dat in de nieuwe C.A.O. de bepaling is gemaakt dat de ploegen thans 18 betaalde verlofdagen hebben, waaron der 3 zaterdagen (was 17 betaalde verlofdagen, waaronder 2 zaterdagen). Voor de ploegen van ons bedrijf komt dit neer op 4 extra snipper uren (voor de 3 ploegen zijn ze gedeeltelijk col lectief vastgesteld; zie voorgaande). Vakantie- en Kersttoeslag. De voorzitter stelt de vraag of nu reeds beslist kan worden hoe de percentages van bovenge noemde toeslagen verdeeld moeten worden: of 2.2% met de vakantie en 1.8% met de Kerst dagen zoals tot nu toe gebeurd is, of een andere verdeling. Spreker meent wel opgemerkt te hebben dat men het wel plezierig vindt als niet alles tege lijk met de vakantie uitbetaald wordt, omdat de Kerstdagen ook dure dagen zijn. Bovendien wordt binnenkort het achterstallige loon vanaf 1-1-1965 betaald en begin mei wordt de winst deling uitgekeerd. De heer Borkent voelt er het meest voor, het te laten zoals het is. De heer Kippers meent gelezen te hebben dat deze 4% op 6% gebracht zou worden. De voorzitter vindt dat dit momenteel niet ter sprake komt; wordt dit eventueel veranderd,, dan vernemen wij dit nog wel. De O.R. gaat ermee akkoord dat, evenals dit de afgelopen jaren is gebeurd, 2.2% met de vakantie en 1.8% met de Kerstdagen zal wor den uitgekeerd. Verder stelt de heer Pavlicek nog het punt be treffende het wisselen van de ploegen na de va kantie, aan de orde. Het is namelijk altijd zo geweest, dat met 1 week vakantie de ploegen na de vakantie automatisch verwisselden. Zo doende was de ene ploeg het ene jaar in staat om de markt te bezoeken en het andere jaar de andere ploeg. Dit vond men hier erg prettig omdat er mensen zijn die nog regelmatig de markt bezoeken. In verband met het feit dat men dit jaar voor het eerst 2 weken aaneenge sloten vakantie zal hebben, verspringt er niets. De vraag is nu om dit ook niet extra te laten verspringen omdat alle textielbedrijven hier in de omtrek dit ook niet doen. Sommige personen waarvan familieleden in an dere bedrijven werken zouden hierdoor in ver-' schillende ploegen komen te werken hetgeen natuurlijk niet prettig is in een gezin. Het vori ge jaar zijn hierom zelfs 2 jonge werknemers met ontslag moeten gaan. Verder is men van mening dat het handelen momenteel toch erg teruggelopen is, zodat het bezoeken van de markt ook minder dringend is. De O.R. besluit om evenals in andere bedrijven gewoon na de vakantie te gaan werken in de ploeg volgend op de ploeg van vóór de vakan tie, dus niet meer te verspringen. 2b. Rondvraag De heer A. J. Seppenwoolde vraagt voor het volgende probleem de aandacht van de direc tie. 8

Het Anker | 1965 | | pagina 8