Ondernemingsraad vergadering het geval is bij de elektriciens. Momenteel zijn er voor de 20 personen in de Centrale Werk plaats 7 ketelpakken; als er op een gegeven mo ment 8 personen vuil werk hebben, dat zijn er geen pakken genoeg. De heer Pavlicek is van mening dat er in het magazijn uitleenpakken zijn voor personen die vuil werk moeten doen en dat deze na gebruik weer terug gebracht moeten worden naar het magazijn waar men ze weer laat reinigen. De voorzitter zegt dat naar dit geval nog eens geïnformeerd zal worden. De heer J. H. Nijland stelt nog een vraag be treffende de huidige personeelsbezetting. De voorzitter meent dat wij over het geheel ge nomen toch nog niet ontevreden mogen zijn vergeleken met andere bedrijven. De heer Pavlicek zegt vaak van de mensen die hier komen werken te horen, dat de sfeer in ons bedrijf erg goed is; dit valt hun direct op; ook is de omgang met de bazen soepeler dan in andere bedrijven. De heer Waanders is blij te horen dat de sociale factor bij de mensen toch nog een belangrijke rol speelt; spreker vindt dit een prettig geluid. De voorzitter zegt dat wij momenteel nog wel personeel kunnen plaatsen, doch dat momenteel het tekort niet meer zo nijpend is als enige tijd geleden. De heer J. H. Seppenwoolde wil de O.R. nog hartelijk dankzeggen voor de prachtige fruit mand die hij bij zijn thuiskomst uit het zie kenhuis mocht ontvangen. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. Aanwezig de heren H. Jordaan, A. H. W. Tho massen, G. J. van Putten, Js. Harbers, A. J. Bargmans, J. H. Seppenwoolde, A. Bor- kent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, J. Leusink, W. Harbers en V. K. Pavlicek. De heer J. Waanders was verhinderd de ver gadering bij te wonen. De voorzitter de heer H. Jordaan opent met een kort welkomstwoord de vergadering. 2 a. Wat ter tafel zal worden gebracht Allereerst kan de voorzitter de O.R. mededelen dat in de aandeelhoudersvergadering besloten is over het jaar 1964 weer een winstdeling uit te keren van 3%. Aan deze mededeling zou de voorzitter nog graag het volgende willen vastknopen: het jaar 1964 is een vrij gunstig jaar geweest; wij zien echter voor dit jaar reeds wolken aan de hemel. Dit vindt niet zijn oorzaak in de aard van de produkten, doch in het plotseling sinds kort weer nijpend geworden probleem van het per soneelstekort. Wij hopen dat dit probleem zich nog weer wat gunstiger zal ontwikkelen, maar momenteel zitten wij hier wel weer mee om hoog. Er zijn namelijk verschillende personen met' ontslag gegaan, hetgeen weliswaar ieder voor jaar bij het intreden van mooi weer het geval is. Bovendien is het ziektepercentage schrikbarend hoog, hetgeen ons nog meer zorgen geeft dan het met ontslag gaan van de werknemers. Momenteel hebben wij veel mensen die zoge naamd „ziek" zijn, maar in feite niets manke ren. Dit probleem is ook reeds voorgelegd aan het Bestuur van de Afdelingskas. Over de goed- willenden willen wij beslist niet spreken; echte zieken zullen er altijd zijn en blijven. Het gaat ons echter om die personen, die thuis blijven en toch in feite wel hadden kunnen werken. Hierna laat de voorzitter aan de hand van sta tistieken zien hoe het ziekteverloop van de 6

Het Anker | 1965 | | pagina 6