satie en wij proberen die richtlijnen van 10 jaar geleden nog steeds aan te houden. Voorts zijn wij ongeveer anderhalf jaar geleden begonnen met de produktie van vilt. In ver band met de grote vraag naar dit produkt heb ben wij besloten deze afdeling nog verder uit ^Bte breiden. Wij hebben met dit produkt gelukkig een heel goede naam doordat wij een zeer hoogwaardig produkt fabriceren. Besloten werd dan ook om nieuwe viltma- chines bij te bestellen; men is thans bezig met de opstelling. Waarschijnlijk zullen deze binnen korten produktie komen. Willen wij zo doorgaan dan is het wel duidelijk, dat wij als leiding aan de ene kant en de werk nemers aan de andere kant zorg moeten blij ven dragen voor een zo goed mogelijk produkt en produktie. Alle kosten zijn en blijven nog steeds de hoogte in gaan; de loonfactor is zeer belangrijk, maar daar komen verder nog de stijgende kosten van vervoer, brandstoffen, enz. bij, waar men zo direct geen erg in heeft. Wij kunnen dit alleen bestrijden door een zo hoog mogelijke produktie met zo min mogelijk onkos ten; dit zal ons streven moeten zijn voor nu en voor de toekomst. ^^2c. Werktijdregeling ploegen na 31 maart a.s. De voorzitter zegt dat in december j.l. de werk tijdregeling voor de ploegen voor het eerste kwartaal 1965 is besproken. Thans moeten wij het tweede kwartaal 1965 aan de orde stellen. Tot nu toe werken de 3 ploegen 128 of 126 uur en de 2 ploegen 88 uur resp. per 3 en 2 weken. De vraag is dus: „Wat doen wij nu verder". Na enige discussie werd besloten om tot 30-6-1965 op dezelfde wijze, dus 128 of 126 uur in de 3 ploegen en 88 uur in de 2 ploegen, resp. per 3 en 2 weken, door te blijven werken. De heer Seppenwoolde vraagt wel duidelijk aan te willen plakken dat de uren die gewerkt wor den bestaan uit 85 resp. 125 uren plus 3 (even tueel 1 uur voor de 3 ploegen) overuren, zodat men dus terdege rekening kan houden met het feit dat deze overuren weieens kunnen komen te vervallen. Spreker gelooft niet dat dit nu zo noodzakelijk is, doch het is misschien wel goed e.e.a. nog maals duidelijk onder de aandacht van de me dewerkers te brengen. De heer Borkent gelooft niet dat de meeste werknemers weten dat de werktijd volgens de CAO voor de ploegen in feite 125 en 85 uur is. De voorzitter is ook de mening toegedaan dat dit nog weer eens duidelijk aangeplakt moet worden. De mening van de heer Seppenwoolde is dat men op deze manier voor zichzelf nog eens weer tot de overtuiging kan komen dat de werktijd ieder moment veranderd kan worden. Als we te rug moeten met de uren, dan zullen we dit moe ten aanvaarden. Een en ander zal duidelijk in de fabriek aange plakt en ook nog in het Anker vermeld worden. 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht Vakantietoeslag en Kerstgratificatie De voorzitter vraagt de O.R.-leden of zij over bovengenoemde toeslag hun gedachten willen laten gaan wat betreft het uit te keren percenta ge; namelijk óf zoals de vorige jaren is gebeurd 2.2% met de vakantie en 1.8% met de Kerst dagen of bijvoorbeeld 3% 1% of 4% 0%. Een beslissing behoeft thans nog niet te worden genomen, maar wij zullen dit vóór de vakantie nog eens weer aan de orde stellen. De heer Borkent vraagt naar aanleiding van dit onderwerp of het punt van de snipperuren ook reeds bekeken is. Volgens de voorzitter moet dit punt nog beke ken worden. 2e. Rondvraag De heer Waanders stelt de vraag wanneer het aanvullend tarief ingevoerd wordt. Dit moet overlegd worden met de heer Pavlicek. De heer W. Harbers vraagt of de nieuwe werk- omschrijving voor de timmerlieden en de schil ders al goedgekeurd is. De heer Pavlicek antwoordt dat de gegevens reeds lang weg zijn, maar het wachten is op het bij elkaar komen van de Commissie Toe passing Werkclassificatie. De heer Leusink stelt de vraag of het mogelijk is, aan het personeel van de Centrale Werk plaats een ketelpak te verstrekken, evenals dit 5

Het Anker | 1965 | | pagina 5