De oefeningen zijn bedoeld om de spieren die door de handicap dreigen te weinig gebruikt te worden, de nodige activiteit te geven, voorna melijk de rugspieren, buikspieren en armspie ren. Hiermede worden capaciteiten ontwikkeld die vaak aanwezig zijn zonder dat men zich daarvan bewust was. Op deze wijze wordt ge tracht de gehandicapte er toe te brengen ook geestelijk zijn handicap te overwinnen. Deze sport- en spelbeoefening is hier dus een prachtig middel voor. Uiteraard komt er heel wat kijken voor het aan de gang houden van dit werk. Gelukkig wordt van verschillende kanten steun ontvangen. De Nederlandse Invaliden Sport bond en de Gemeente Almelo geven subsidie. De sportleraar, de heer Otten, die de lessen wekelijks geeft doet dit belangeloos. Voor het vervoer vanuit Rijssen is alle medewerking ver kregen. Maar toch is het moeilijk de eindjes aan el kaar te knopen. Het zijn vooral de kosten van vervoer die vaak onoverkomelijk zijn, zodat b.v. het spelen van wedstrijden tegen andere clubs haast niet mogelijk is. Deze wedstrijden worden gehouden in provinciaal verband, terwijl één maal per jaar om het landelijk kampioenschap wordt gestreden. Ook het zwemmen in clubverband in Enschede moest wegens financiële bezwaren worden ge staakt. Als we dan weten dat Janny al zover was dat ze het bad kon overzwemmen, dan vin den we het toch wel heel jammer dat deze ac tiviteit, die toch zo'n grote ontspanning bete kent, geen voortgang kan vinden. De Invaliden Sportvereniging timmert niet aan de weg en loopt met haar noden niet te koop. Juist daarom willen we niet nalaten dit werk bij u hartelijk aan te bevelen, voor het geval ooit een beroep op u wordt gedaan om steun in de één of andere vorm. 29

Het Anker | 1965 | | pagina 29