Sport voor lidiamelifk gehandicapten De redactie van het Anker werd kortgeleden verrast met de uitnodiging eind mei een kijkje te komen nemen bij de sportbeoefening door li chamelijk gehandicapten. Elke maandagavond komen nl. een aantal ge handicapten bijeen in de gymnastiekzaal van het Christelijk Lyceum te Almelo om daa.^ grondgymnastiek te doen en een of ander spel te spelen. Eén van onze personeelsleden, mej. Dommerholt, is hierbij betrokken en mede dit was voor ons de reden dat wij gaarne van de uitnodiging ge bruik hebben gemaakt. Er zou op 31 mei een volleybalwedstrijd tegen een groep uit Raalte worden gespeeld, doch he laas kon dit op het laatste moment niet door gaan bij gebrek aan vervoersmogelijkheid. Was dit een kleine teleurstelling, we waren toch in de gelegenheid te zien hoe deze mensen on der deskundige leiding sport beoefenen. We zagen vrije oefeningen, oefeningen met een stok, met een zware leren bal (gewicht 3 kg) en bij wijze van demonstratie een onderlinge volleybalwedstrijd. Wat ons opviel was de buitengewoon prettige sfeer en goede stemming onder elkaar, er werd veel gelachen en hoewel er serieus aan de oefe-, ningen werd deelgenomen, bleek ons toch wei dat ook het ontspannende element een belang rijke rol speelde. De heer Van Walderveen, de geestelijke vader van dit werk, vertelde ons het een en ander over het ontstaan en de ontwikkeling. Als oorlogsinvalide aangesloten bij de B.N.M.O. de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers kreeg hij een behandeling in het Revalidatie-centrum te Enschede. Van hieruit is men jaren geleden begonnen met het organiseren van sport voor burger-invali den in andere plaatsen in deze streek zoals Hengelo, Almelo en Raalte. In Almelo ontstond zo de Invaliden Sportver eniging, de I.V.S. Almelo, waar onze Janny nu al ongeveer 5 jaar lid van is.

Het Anker | 1965 | | pagina 28