Reisclub kantoor- en In de toonzaal. Kreten van „Oh wat mooi" waren dan ook niet van de lucht! Hier was ook gelegenheid tot het stellen van vragen (een ingenieur van Picanol was aan wezig), waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Na de excursie vertrokken we om plm. 10.30 naar de „Hostellerie Kemmelberg", waar ons door Picanol een voortreffelijk diner werd aan geboden. Ook werd hier door één van de leer lingen van de Textielschool een oorkonde en werden door de directeur enige stoffelijke blij ken van waardering aangeboden. Het aanbieden van de oorkonde. Als reclukateper maak ik graag van de gelegen heid gebruik een paar woorden te wijden aan de unieke reis naar het „Westfaalse" op zaterdag 22 mei j.L, voortreffelijk georganiseerd door het driemanschap, dat het bestuur vormt. Evenals voorgaande jaren was het alle deeln^ mers volkomen onbekend waar de reis heen voeren. Vanzelfsprekend waren er veronderstel lingen geopperd. Men wist al wel bijna zeker, dat wij bij Bentheim over de grens zouden gaan! Verbaasde gezichten toen wij bij Gronau Duits land binnen reden Het bestuur had er echt een kastelentocht van gemaakt. Geen van alle wisten wij dat in West- falen zoveel schoons aan cultuur en historie bewaard was gebleven. Het begon al met de kof fie in Hotel Schlosz Willinghege. Een prachtige, bewaard gebleven waterburcht, reeds genoemd in 1311, gelegen op enkele kilometers afstand van Miinster. Het in oude trant gerestaureerde Münster is altijd indrukwekkend. De geschiede nis komt op je af en je beleefd de historie als je alle bouwwerken aandachtig bekijkt. We noe men de Vredeszaal, de Dom, de Universiteit, de St. Lambertikerk en vele andere. Natuurlijk was ook voor velen de „Kiepenkerl" een waarde volle bezienswaardigheid. Wat hebben we geza menlijk genoten van de bloemenpracht in sters „Botanische Garten". Tropisch was het ru de kassen. Exotisch was de bloemenpracht. De tour ging verder over prachtige provinciale wegen, ver van alle drukke verkeer, naar Nord- kirchen, waar we van grote afstand het „Kleine Versailles" hebben bewonderd. Welk een prach tige waterpartijen en welk een enthousiasme van de jeugd van Nordkirchen om heimelijk een visje te verschalken in de grote vijver. Haltern am See was het volgende geheime reis doel. Vol belangstelling hebben wij gekeken naar de zeilsport op het meer. Bedreven zeilers koersten hun luxueuze jachten het haventje uit. De man met de opgelapte zeilkano had er meer moeite mee en heimelijk hoopten we allen ge tuige te kunnen zijn van een onderdompeling. 26

Het Anker | 1965 | | pagina 26