40-Jarig jubileum van de heer H. J. Mensink Het was jammer dat enkele mensen wegens plotselinge ziekte verhinderd waren om mee te gaan. Een aardige uitspraak van iemand die dit over kwam en aan wie wij een fruitschaal brachten om de teleurstelling wat te verzachten, was: „Juffrouw 't spiet mie toch so, da'k neet met kan, 'k finne 't ait krek ne brulfte en doar hol 'k toch so volle van". 't Prettige van dit alles is, dat het voor niemand een „moeten" is om mee te gaan. Noch voor on ze gepensioneerden, noch voor de Directie en organisatoren. Wij hebben er allemaal stuk voor stuk „wille an" en hopen dat deze dag nog vele malen mag terugkeren, naar bekende en ^onbekende plaatsen. Het is helaas niet mogelijk foto's van ons uitstapje te publiceren, want door een misver stand is het maken van een paar plaatjes achter wege gebleven. Dit is wel erg jammer, maar we hopen dat door ons verhaal de 20ste mei u toch weer duidelijk voor de geest staat en dat u er met plezier aan zult terugdenken. De heer Mensink ontvangt zijn onderscheiding. Op dinsdag 18 mei j.l. was het 40 jaar geleden dat onze huidige gérant van het Parkgebouw de fabriekspoort binnen stapte. Nadat hij eerst enkele jaren in Almelo gewerkt had, bleek het oale Riessen, ook wat het werk betreft, onweer staanbaar te trekken en werd een werkkring bij de firma ter Horst aanvaard. Als wij goed zijn ingelicht, ving de heer Men sink zijn arbeid aan in de smederij van de fa briek Boomkamp (iedere fabriek had destijds zijn eigen smederij) onder baas Brinks ('t Heudje). Zijn technische kennis kwam goed van pas toen er tijdens de afgelopen oorlog op grote schaal papiergarens moesten worden gesponnen. De heer Mensink werd toen baas van de afdeling papiersnijmachines. Wij kunnen veilig aanne men dat er honderdduizenden kilo's papier on der zijn toeziend oog tot stroken zijn ver sneden. Eind december 1945 werd de heer Mensink uit een groot aantal kandidaten gekozen tot gérant van het Parkgebouw. Deze taak, welke hij be gin 1946 op zich heeft genomen wordt door hem tot op de dag van vandaag met grote toe wijding verricht. In het Parkgebouw, veelal een trefpunt voor de jongelui, is menig eerste con tact gelegd voor een werkkring bij Ter Horst Co. N.V. Dat hierbij „Jan" een voorname rol speelt laat zich licht begrijpen. De 18de mei ontbrak het de populaire jubilaris dan ook niet aan belangstelling. Nadat hij 's ochtends door de Directie was ontvangen, was het de verdere dag een gaan en komen van familieleden en bekenden, die de jubilaris en zijn echtgenote kwamen gelukwensen. Het zal de bezoekers, waaronder zich ook schrij ver dezes bevond, zijn opgevallen dat ook bij deze gelegenheid de heer Mensink zich een uit stekend gastheer toonde, die niet graag het roer uit handen geeft. Het was in één woord gezegd „af!" vR 23

Het Anker | 1965 | | pagina 23