Er op uit met ,,'n Stoom" Weer is er een jaar omgevlogen, het was nog als de dag van gisteren dat wij in 1964 weggin gen en nu moesten wij alweer een tocht uitstip pelen voor 1965. Dat op zichzelf is niet onplezierig, want een mooie natuurtocht uitdokteren is niet zo moei lijk, ware het niet dat wij met handen en voe ten gebonden waren aan bepaalde voorwaarden. Want in de eerste plaats is daar de afstand. Wij willen het nooit veel verder maken dan 100 a 110 km. Dit lijkt misschien maar een korte tocht maar voor mensen die veel in huis zitten is een dag uit van 1 uur tot 8 uur 's avonds soms nog een hele „zet" en 't is veel belangrijker om vol daan thuis te komen en nog wat na te kunnen praten, dan dat men doodmoe terugkomt. Daar bij komt, dat wij het jammer zouden vinden dat mensen die het minst sterk zijn niet mee zouden kunnen gaan. Dat was punt één! Punt twee is de wegen: Met onze 6 autobussen is het zaak op de grote wegen te blijven. Nemen we een B-weg - zoals dat in wegentermen heet - dan lopen we de kans ergens voor een brug te komen staan waar wij niet met onze zware bus sen over mogen, bovendien .mag men niet eens met autobussen op B-wegen rijden. Als punt drie snijden wij aan: Waar vinden wij een gelegen heid waar wij met 300 man en vrouw te gast kunnen zijn, zowel binnen bij slecht of minder goed weer, als buiten bij mooi weer? Maar ook dit jaar zijn wij daarin uitstekend geslaagd bij Hotel Roelofsen in Diepenheim. Dat er meer grote gezelschappen deze plaats we ten te vinden merkten wij. Wat de eigenaar niet wist was, dat wij altijd op de minuut af op tijd komen, dus stonden we prompt om half drie voor de deur. 't Ommetje dat wij maakten om niet voor de deur te hoeven wachten tot de andere groep wegging, was mooi, maar 't bracht ons schema wat in de war, want hierdoor vertrokken wij dus ook later. Maar het deed niets aan de pret af. De consumptiebonnen moesten toch omgezet worden in allerlei dingen die wij niet dagelijks krijgen. Vooral de sorbet had bij onze dames veel aftrek, maar niet alleen bij de dames, want in een verscholen hoekje zaten onze directie, be- drijfs- en jeugdleider ook genoeglijk te lepelen. Overigens hebben we weer heel erg geboft met het weer, want we hebben gemerkt dat er daar-^^ na veel koude dagen zijn geweest. 't Was 's morgens wel spannend met die buien, maar 't bleek alweer dat 't zo tegen 12 uur wel eens op wil knappen. De paar druppels regen bij het verzamelen op het Stationsplein mocht dan ook geen naam hebben en we kunnen dan ook wel zeggen, dat de zon van het moment af dat wij vertrokken ons niet in de steek liet. 't Was wat ons betreft een prachtige tocht dooi de mooie natuur die mei ons altijd extra geeft met alle bomen in bloei. De enthousiaste reacties geven ons wel het idee dat eind mei toch wel de beste tijd is om te gaan. We herhalen u nog eens de tocht zodat u deze weer eens in de herinnering kunt roepen. Van Rijssen de weg naar Markelo en vandaar linksaf naar Laren over Lochem naar Bar- chem, Ruurlo, Borculo, Neede tot Diepenheim. Terug naar Delden, Bomerbroek, Almelo en het^ was niet zonder reden dat wij dat dit jaar weer^P deden. Wij konden nu zien hoeveel er in 't hart van Almelo was veranderd nu alle grote gebou wen voltooid of bijna klaar zijn. En dat wij onze tweede en laatste stop in ons eigen Parkgebouw houden is niet zonder reden. Immers daar weten wij zeker dat wij geen an dere groep tegenkomen, daar wordt u bediend door eigen mensen die vaak familie of „kunnig- heid" zijn. Onze gastvrouwen van de bus helpen ook mee de feestvreugde te verhogen en zo zijn wij daar en daar alleen helemaal onder ons. De heer Slagman zorgt voor de bloemen-ver- siering die wij nergens zo vinden als bij ons en achter de schermen werken de heer Mensink en z'n vrouw met de meisjes om te zorgen dat de inwendige mens wordt versterkt. 22

Het Anker | 1965 | | pagina 22