Met pensioen Op 30 april j.l. bereikte onze baas van de Spin nerij de heer M. ten Hove de 65-jarige leeftijd en waar dit toevallig ook het eind van de maand was, kon hij op dezelfde dag met pen sioen gaan. Baas Ten Hove werd 's ochtends door de direc tie op kantoor ontvangen waar hij door de heer A. H. ter Horst werd toegesproken. Spreker dankte baas Ten Hove van harte voor al hetgeen hij in de afgelopen 52 jaren voor het bedrijf had gedaan. Gememoreerd werd hoe Ten Hove, die zijn hele leven aan de Spinnerij verbonden was geweest eerst in de Beek was begonnen, later als baas ook een tijdlang in de Boomkamp werkzaam is geweest, doch uiteindelijk weer naar de Beek is teruggekeerd alwaar hij de laatste tijd toe zicht hield op de papierspinnerij. Ter herinnering aan deze 52 jaar werd baas Ten Hove een fraai handbeschilderd wandbord aan geboden waarop zijn persoonlijke gegevens ver meld stonden. Na dit officiële gedeelte werd nog enige tijd wetenswaardigheden en gebeurtenis sen uit de achter ons liggende jaren besproken waarbij men dikwijls in de lach schoot. Bij 't afscheid herinnerde de heer A. H. ter Horst baas Ten Hove eraan, dat mocht hij nog steeds dezelfde belangstelling voor het bedrijf houden, hij gerust bij tijd en wijle in de fabriek mocht komen om te zien hoe het met „zijn Spinnerij" ging. Onze baas van de Ververij, de heer A. Poort man, bereikte eind mei, dus op 31 mei j.l. de dag, dat zijn pensioen inging. In verband hiermee werd hij door de directie gevraagd op kantoor te komen alwaar hij door de heer H. Jordaan werd toegesproken. Spreker herinnerde eraan, dat baas Poortman nu 40 jaar aan het bedrijf is verbonden geweest. Vóór de oorlog was hij o.a. administrateur van de Pakkerij Beek geweest en is daarna in de Ververij gekomen om in de afdeling Ververij als baas te eindigen. De heer M. ten Hove. Onder dankzegging voor al hetgeen hij geduren de deze 40 jaar voor het bedrijf heeft gedaan om er aan mede te werken het bedrijf tot grote re bloei te brengen, overhandigde spreker aan baas Poortman het traditionele handbeschilder de wandbord waarop zijn persoonlijke gegevens vermeld staan ter herinnering aan de lange tijd in ,,'t Stoom" doorgebracht. Onder het nuttigen van koffie en gebak bleef men daarna nog gezellig bij elkaar, waarbij al gauw oude gebeurtenissen ter sprake kwamen, o.a. wat men alzo in de oorlogstijd had meege maakt enz., zodat al te spoedig het moment 20

Het Anker | 1965 | | pagina 20