Parknieuws In het kader van de herdenking van de bevrij ding van Nederland van het naziregiem vonden overal in het land plechtigheden plaats. Zo waren in de periode van 2 mei tot en met 11 mei een tachtigtal Canadese familieleden van omgekomen militairen tijdens de tweede we- ^^reldoorlog te gaSt in Holten, welke „Canadian Pelgrimage" verzorgd werd door het Neder lands Oorlogsgraven Comité, Afd. Holten. Voor de vierde maal na de bevrijding van 20 jaar geleden heeft het Comité Holten haar uiterste best gedaan de nabestaanden een onvergetelijke week te bezorgen, in overleg met de Canadese Bond van Oud Strijders, „The Canadian Le gion". Men is hierin wonderwel geslaagd. Het hoogte punt was natuurlijk de samenkomst op het Ca nadese Kerkhof in de Holterberg. Ook de ontspanning is niet vergeten. Tochten zijn gemaakt naar Amsterdam, de Keukenhof, Urk en meerdere bezienswaardigheden, terwijl op 10 mei 's avonds een „Social Evening", d.w.z. een gezellige avond werd gehouden, waarvoor ons Parkgebouw werd uitverkoren. Met enige welgekozen woorden opende burge meester Mr. W. H. Enklaar van Holten deze avond. Wars van alle officiéél gedoe richtte de ^^burgemeester zich speciaal tot de Canadese gasten op deze laatste avond van hun bezoek aan Holland, daarna het woord gevend aan de gees telijke vader van deze avond, de heer Kroon uit Holten. Deze kondigde tot veler verrassing enige zangnummers aan uit te voeren door het Rijssens Mannenkoor. Plechtig klonk het Wil helmus, Land of Hope and Glory en Oh Canada, Glorious and Free. Staande werden deze natio nale hymnen aangehoord. Diep onder de indruk werd staande dank gebracht aan dit unieke koor. Toen de stemming er eenmaal goed in zat werd overgegaan tot z.g. Community-Singing, dat is het gezamenlijk zingen van bekende liederen. Eerst alle Nederlanders, daarna alle Canadezen. Het daarna volgende optreden van de Marke- lose dansers, met Goastok en trekharmonika's viel zeer in de smaak bij de gasten. De Driekus man en de Hoksebargen, werden door de Cana dezen vrolijk meegedanst. Zelfs een goochelaar completeerde deze bonte avond, waarop de Afdeling Holten van het Ne derlands Oorlogsgraven Comité met dankbaar heid en voldoening terug kan zien. De banden die op deze manier tussen de volkeren gesmeed worden, zullen in de toekomst hecht moeten blijken te zijn. Bravo Holten, ons Parkgebouw staat voor jullie open. 17

Het Anker | 1965 | | pagina 17