Wat leeft en bloeit Hebt u wel eens van de N.B.K.V. gehoord? Neen? Dat is echt niet te verwonderen want de redactie wist het ook niet. Onze medewerker de heer Js. Voortman, Dannenberg 57 alhier, kan het u wel uitleggen. Aangesloten bij de Ne- derlandse Bond van Konijnenfokkers en Vereni gingen, nu weet u meteen de betekenis van bovengenoemde afkorting, kan de heer Voort man u alles vertellen over konijnen. Meer dan 28 jaar is hij een der eerste fokkers van het witte Rex-konijnenras. En zijn „Rexen" mogen er zijn! Alleen al de huisvesting van zijn dieren dwingt bewondering af. Buitengewoon verzorgd zitten de dieren in een achttien-tal hokken bij Voortman achter het huis. Werkelijk een lust om te zien. Alle dieren geselecteerd op afstam ming en kwaliteit. Nee, het gaat hier niet om het konijn op de feestdis met Kerstmis, het gaat hier zuiver om het volmaakte ras. Het gewicht, de pels, de oren, de ogen, de achterhand, alles speelt een grote rol en de heer Voortman met zijn „lijfarts", het konijnenboek bij uitstek, in de hand is op dit gebied zeer deskundig, ge tuige zijn benoeming sedert een vijftal jaren tot keurmeester in zeer vele rassen. Natuurlijk worden tijdens zo'n gesprek vele herinneringen opgediept en komen de gewonnen medailles en bekers voor de dag. Het pleit wel voor de pres taties van de heer Voortman om 6 keer kam pioen van Nederland met het Rex-ras te worden en zelfs eenmaal Nederlands-kampioen over alle rassen. Zeer trots is de heer Voortman op een prachtige medaille gewonnen in Nijkerk en geschonken door Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Bernhard. Enorm veel vrije tijd wordt aan deze hobby besteed. Met vakantie gaan is er niet bij. Wie zou dan zijn konijnen moeten verzorgen? Door het gehele land is de heer Voortman be kend. Overal wordt hij als erkend keurmeester aangezocht tentoonstellingen te beoordelen. Hij heeft de bevoegdheid een vijftiental rassen te keuren en nog worden vele uren besteed andere rassen met hun eigenschappen te bestuderen, opdat nog meerdere rassen door zijn deskundige ogen en handen kunnen worden beoordeeld. Wij wensen de heer Voortman nog veel succes toe met deze uitzonderlijke hobby. 13

Het Anker | 1965 | | pagina 13