5 Met de dood van meneer Jan is de laatste direc teur van een vorige generatie van ons heenge gaan. Vooral de ouderen onder ons zullen zich hiervan bewust zijn geweest toen de mare van zijn overlijden hen bereikte. Veler gedachten zullen uitgegaan zijn naar de familie in het bijzonder de kinderen en klein kinderen die in veertien dagen beide ouders of grootouders verloren. .^^Moge God hen sterken in dit zware verlies. De begrafenis van mevrouw Ter Horst vond in alle stilte plaats op 13 februari in tegenwoordig heid van de naaste familie en vrienden. Mijnheer J. J. werd ter aarde besteld op 27 fe bruari d.a.v. In de villa aan de Wierdensestraat 116 werd voor af een rouwdienst gehouden, geleid door de pre dikant Dr. J. W. Samberg, uit Delden. De uit vaartstoet werd geformeerd, geopend door de leden van de muziekvereniging „Wilhelmina", waarvan de overledene beschermheer was. Een schat van bloemen, geladen op een wagen begeleid door vier pachters, werd meegevoerd. Als slippendragers fungeerden twee jachtopzie ners, twee bosbazen en zes bazen uit de fabriek. Bij het passeren van de hoofdingang van de fa briek Beek werd 30 seconden halt gehouden. Langs de route stonden vele Rijssenaren ge schaard om een laatste groet te brengen aan „Meneer Jan". Aan de groeve werd een kort woord gesproken door Dr. Samberg, waarbij hij als tekst nam: In het leven vereend, door de dood niet geschei den". Hij besloot zijn predikatie met het uitspre ken van het Onze Vader. De heer A. H. ter Horst, oudste zoon van de over ledene sprak een afscheidswoord en dankte al len voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Van de geboden gelegenheid om de familie in het Parkgebouw te condoleren werd nadien zeer druk gebruik gemaakt.

Het Anker | 1965 | | pagina 5