Concert muziekvereniging „Wiltielmina" Op zaterdag 13 maart jl. hebben wij wederom kunnen genieten van het prachtige populaire con cert gegeven door onze muziekvereniging Wilhel- mina onder de bekwame leiding van de heer Albert ^J^Sommer. Tegen acht uur had het gehele corps, bestaande uit 40 muzikanten zich opgesteld op het door het Parkpersoneel keurig verzorgde toneel, het geheel geflankeerd door vaandel, federatie- vlag en schellebomen. Met een welgemeend ap plaus werd de dirigent welkom geheten, waarna secretaris Poortman het woord nam en alle aan wezigen verzocht ter nagedachtenis aan onze over leden beschermheer, de heer J. J. ter Horst, staande een minuut stilte in acht te nemen. De ca. 100 naar onze schatting aanwezige belang stellenden hebben kunnen genieten van een op een zeer hoog peil staande avond. Na afloop van de eerste mars, waarin telkens de trompetmelodie prachtig werd overgenomen door de klarinetten, volgde een overweldigend applaus, speciaal voor de 4 trompettisten bedoeld. Op onnavolgbare wijze hebben de muzikanten de ^^Karelia Suite gepresenteerd. Alle lof voor de saxo foon en hobo-soli, door de heren Paauwe en Kuiper, onze gastmuzikant van Appolo uit Goor. Een compliment aan de heer Kosterbok. Zijn vinger vlugheid met de piccolo dwingt aller bewondering af. Natuurlijk ligt de muziek van Johann Strauss ons allen goed in het gehoor. „Der Zigeunerbaron" werd vertolkt met elan en grote technische vaar digheid. We kunnen ons voorstellen, dat dergelijke melodieën voor de heren muzikanten een genotvol musiceren betekenen. Het was zeer juist gezien van de heer Albert Som- mer ook de jeugd in dit concert een toontje mee te laten blazen. De solo van de 5 klarinettisten dwong aller bewondering af. Proficiat jongens, dat is pas vrijetijdsbesteding! Zoiets te kunnen presteren na harde studie is zeer lofwaardig. Tracht je vrienden hier ook eens warm voor te maken. Hoe meer jeugdige leden hoe gezonder onze vereniging. Na de pauze volgden nog een drietal zeer popu laire nummers. En tot slot natuurlijk als toegift een vlotte mars. Jongens van Wilhelmina, wij en alle aanwezigen, waaronder wij onze directie zagen, afgevaardig den van zusterverenigingen en bestuursleden van plaatselijke verenigingen, wij allen hebben werke lijk genoten. Wij zijn jullie dankbaar, dat jullie naast de drukke dagelijkse werkzaamheden, zoveel liefde voor de muziek kunt opbrengen. Jullie heb ben er voor gezorgd, dat wij in deze tijd van muzi kale vernieuwing, welke ons ouderen dikwijls niet aangenaam toeklinkt, een avond hebben mogen meemaken, welke wij niet gemakkelijk zullen ver geten. Proficiat namens de redactie van het Anker. 3

Het Anker | 1965 | | pagina 3