Vergadering Contactcommissie te Holten, op 12 maart 1965 Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolkman en de heer H. C. G. Grootherder. Nadat de Voorzitter de heer Jordaan deze verga dering geopend heeft vraagt hij naar aanleiding van het verslag van de laatste vergadering op 18 december j.l. of er nog op- of aanmerkingen zijn. Waar er geen op- of aanmerkingen zijn worden deze notulen goedgekeurd. Hierna beantwoordt de heer Pavlicek de vragen die in de Contact-Commissie-vergadering van 26 november 1964 en in de vergadering van 18 decem ber zijn gesteld. Ziekengeld Naar aanleiding van deze vraag werd medegedeeld dat wij zullen onderzoeken of uitbetaling van het ziekengeld op basis van uurloon i.p.v. op basis van weekloon mogelijk is. Nieuwe tarieven De heer M. Pijffers heeft geen gelegenheid gehad om naar Holten te komen; hier in Rijssen is een en ander uitgelegd aan de heer Ulfman die een soortgelijk probleem had opgeworpen. Aan de hand van mee gebrachte gegevens van de heer Pijffers werd getoond dat verschillende we vers, vooral de heer Bekkemens, op basis van de nieuwe tarieven zelfs iets meer hebben gekregen dan men op basis van het oude tarief gehad zou hebben. Bedrijfsbezoek aan Rijssen Dit punt moet nog bekeken worden. Overzicht huidige positie van het bedrijf De Voorzitter schetst even de huidige orderpositie van ons bedrijf. Wij hebben voor het le kwartaal meer dan genoeg orders en momenteel zelfs ook voor het 2e kwartaal. Zoals bekend werken onze arbeiders zowel te Rijssen evenals te Holten in twee ploegen 88 uur per 2 weken dat is dus 85 uur plus 3 overuren. Wat het bedrijf betreft zou het momenteel in ver band met de orderpositie goed uitkomen indien met deze overuren doorgewerkt zou kunnen wor den. De directie heeft zich echter ditmaal op het stand punt gesteld om indien men liever geen overuren meer zou willen maken het aan de vertegenwoor digers van het personeel over te laten om met een tegen-voorstel te komen. In de O.R.-vergadering van gisterochtend te Rijs sen werd dit vraagstuk eveneens op deze wijze naar voren gebracht; na enige discussie speciaal wat betreft het feit dat bij arbeidsverkorting de ploegenwerkers uiteraard door het wegvallen van de overuren minder loon zouden ontvangen be sloot men toch maar om de komende 3 maanden dus t/m 30 juni a.s. op de huidige manier nog door te werken. De Voorzitter vraagt thans het standpunt inzake deze aangelegenheid betreffende het Holtens be drijf. Na een gedachtenwisseling besluit de Contact- Commissie te Holten eveneens om tot 30 juni a.s. op de huidige basis nl. 88 uur per 2 weken door te blijven werken. Bij de rondvraag brengt de heer Stam nog naar voren dat vooral de jonge ploegenwerkers graag zouden zien dat zij elke zaterdag-ochtend vrij zouden zijn; aan de andere kant heeft men dan weer bezwaar dat waar deze vrije zaterdagochtend alleen te bereiken zou zijn, indien men 85 uur per week zou draaien; men per week dus minder loon zou moeten ontvangen. De heer Kolkman brengt nog naar voren dat in verband met het vertrek van de heer Lammertink de plaats in de Contact-Commissie Holten voor St. Lambertus vrij is gekomen. Voorgesteld wordt om de districtsbestuurder van St. Lambertus van één en ander op de hoogte te brengen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter deze vergadering. 32

Het Anker | 1965 | | pagina 32