2 nieuwe spreader-softeners zijn besteld en dat de afgelopen week er nog weer 2 bijbesteld zijn. Het ligt in de bedoeling om in de andere Batching- kamers de jute op dezelfde manier te gaan be werken als waar men mee begonnen is in Beek. Verder zal ook de gehele Krasserij bekeken wor den; in deze afdeling zullen ook nog wel enige veranderingen aangebracht moeten worden. 2d. Rondvraag. De heer Heuver informeert hoe ver men momen teel staat met het overwerk van de wevers uit de Geume die in de nachtploeg 4 uur werken in de Bijvank II. De Voorzitter stelt even voor de goede orde vast, dat het geen overwerk betreft, doch „tijdelijk el ders werken"; de Geurne-wevers die de nacht ploeg hebben weven van 26 uur 's ochtends niet in de Geume, doch in de Weverij Bijvank II en deelt verder mede dat wij alleen bij één af nemer, reeds op een grote maandelijkse aflevering achter zijn; dus zolang wij op deze achterstand nog niet voldoende zijn ingelopen, zullen wij moeten proberen de produktie zoveel mogelijk te verhogen, dus ook de wevers uit Geume laten weven in de Bijvank II. Een en ander is ook aanleiding geweest om, zoals eergisteren besloten is, de getouwen in Weverij Boomkamp om te bouwen tot bepaalde breeddoek- getouwen en verder ook nieuwe getouwen te be stellen die geplaatst zullen worden in de nieuwe uitbreiding in Geurne die oorspronkelijk bestemd was voor nieuwe breeddoek-getouwen. De heer Kippers kan zich ook niet herinneren dat er een datum was afgesproken hoe lang men met dit werken in de Bijvank II zou doorgaan. Volgens de Voorzitter streeft men er naar dit in het eerste kwartaal van 1965 te kunnen beëindi gen, men wil ook de Geurne vol laten lopen, maar e.e.a. zal ook afhangen van het personeel dat nog eventueel in dienst treedt en van het aantal zieken. De heer Wessels infoimeert hoe lang het nog duurt voor de kalander nr. 6 die enige tijd geleden uitgeschakeld moest worden, weer in gebruik kan worden genomen; zo te zien komen we achter met de produktie. De Voorzitter kan mededelen dat deze kalander geheel gereviseerd wordt en dat het nog wel enige weken kan duren voordat deze klaar komt. Er wordt echter wel hard aan gewerkt; wij hebben voor 6 weken vergunning aangevraagd bij de Ar beidsinspectie voor het in 3 ploegen werken van de andere kalanders, teneinde de produktie van kalander 6 op te kunnen vangen. Zo nodig kunnen wij nog verlenging van de vergunning aanvragen. Namens het gehele personeel brengt de heer J. H. Seppenwoolde de dank over aan de directie, voor het prachtige cadeau dat men met Sinter klaas mocht ontvangen. Dit cadeau is zeer in de smaak gevallen. Verder wenst de heer Seppenwoolde de directie, de O.R. en het gehele personeel, prettige Kerst dagen en een gezegend 1965 toe. De heer Nijland zegt de O.R., ook mede namens zijn vrouw hartelijk dank voor het prachtige bloemstuk dat hij ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum en het ontvangen van de Konink lijke Onderscheiding mocht ontvangen. De heer Borkent vraagt hoe het staat met de orderportefeuille. De Voorzitter antwoordt dat het niet meer zo is als vroeger dat men een jaar van te voren reeds or ders boekte, maar het eerste kwartaal 1965 is vol geboekt. De prijzen zijn echter niet omhoog ge gaan, daarentegen eerder verlaagd. India gaat ook enkele soorten breeddoek produceren waarvan wij dus wel de concurrentie zullen ondervinden. Wij zullen dan ook goedkoper moeten gaan werken, met als enig weermiddel produktieverhoging. Aan dit punt zullen wij vooral aandacht moeten be steden. Naar vilt is zeer veel vraag, zodat wij meer kunnen verkopen dan wij kunnen produceren; ook in de andere afdelingen is voorlopig nog werk. Wij moeten dan ook nog zeer veel garens uit het buitenland bij kopen om onze weverijen te kunnen

Het Anker | 1965 | | pagina 28