Ondernemingsraadvergadering op 18 december 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Tho massen, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Sep- penwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nij- land, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppen- woolde, W. Harbers en V. K. Pavlicek. De heer Leusink is wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. De Voorzitter de heer H. Jordaan, opent met een kort welkomstwoord de vergadering. Spreker zegt allereerst de heer Nijland, ook namens alle O.R.-leden, hartelijk dank voor zijn traktatie ter gelegenheid van zijn jubileum. 2a. Jaaroverzicht 1964. Het jaar 1964 heeft zich aangediend met een 10 loonexplosie en heeft het wel allerlei hoofdbrekens gekost om deze zo goed mogelijk op te vangen. Wij kunnen ons gelukkig prijzen dat ons dit bijna gelukt is, dank zij de bewuste dan wel onbewuste inzet van iedereen, om door rationalisering en modernisering die de laatste jaren ook bij ons heeft plaatsgevonden, te trachten de produktie te ver groten. De spinnerijen zijn nu geheel gemoderniseerd en we kunnen wel met trots zeggen dat die de mo dernste zijn op jutegebied die er bestaan. Door personeelsgebrek kunnen wij nog niet de gewenste topproduktie halen zodat dit punt bij voortduring onze aandacht moet hebben. In de spoelerij zijn alle low-cops verdwenen en thans vervangen door de modernste Schweiter- cops, die geheel aan de verwachtingen voldoen. Ook zijn dit jaar 4 nieuwe rollwindings in pro duktie genomen. De 5e uitbreiding Geurne is dit jaar ook gereed gekomen en hierin zijn de nieuwe 5-meter getou wen geplaatst die thans alle lopen. In het ketelhuis is men nu nog bezig met het in gereedheid brengen van een nieuwe oliestook- ketel, tot welk besluit wij zijn gekomen omdat een oude Lancashire-ketel werd afgekeurd. Door deze nieuwe ketel komt de oude Lamont-ketel die nog met kolen wordt gestookt, geheel in reserve te liggen. Zoals reeds in de vorige ondememingsraadverga- deringen medegedeeld, is er besloten de weverij Geurne verder uit te breiden. Hiermede hopen wij een begin te maken in het 1ste kwartaal van 1965. In het begin van het jaar lag het in de bedoeling hierin eventueel meer bredere getouwen te plaat sen; thans hebben wij echter besloten om 24 nieu we andere breeddoekgetouwen te bestellen. Door de loon- en kosten-stijging in 1964, is de kostprijs van onze breeddoek belangrijk gestegen. In ons bekend exportgebied kunnen wij echter geen ver hoging van prijs krijgen; integendeel wij hebben onze prijs moeten verlagen. De vraag naar dit bepaalde breeddoek in Neder land, zowel als in de E.E.G.-landen, heeft een vernieuwing ondergaan en we hebben daarom ge meend tot deze uitbreiding te moeten overgaan om voor de toekomst ook in Europa een vaste voet te kunnen krijgen. De vraag naar ons vilt blijft nog steeds aanhouden en daarom hebben we besloten deze afdeling verder uit te breiden met enkele machines. Aan het viltgebouw wordt druk gewerkt en we hopen deze maand nog de eerste machines te ontvan gen en deze aan het eind van het 1ste kwartaal 1965 aan het lopen te hebben. Begin 1965 start de Stichting Vorming Bedrijfs- jeugd haar werkzaamheden. Hieraan nemen meer dere Rijssense ondernemingen deel. Deze Stichting heeft tot doel om aan de wettelijke eisen ter op leiding van de bedrijfsjeugd te voldoen. Zoals reeds eerder gezegd, heeft de krapte op de arbeidsmarkt ook in ons bedrijf in praktisch alle afdelingen zijn invloed doen gelden. Nu en in de toekomst zal dit steeds onze volle aandacht blijven hebben. Het ziektepercentage blijft evenals de voorgaande jaren zeer hoog (behalve dan met de vakantie en feestdagen) wat ons grote zorgen baart. Wij zijn 24

Het Anker | 1965 | | pagina 24