Jaarvergadering „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Co. n.v." Aftrek belasting bij ziekte, bevalling enz. Op zaterdag, 20 maart 1965, waren weer vele le den present in de leeszaal van het Parkgebouw waar de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van het „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Co. N.V." werd gehouden, onder voorzitterschap van de heer H. Jordaan. .De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk wel- fkom en zei verheugd te zijn over de nog steeds groeiende belangstelling voor het bouwfonds waar ook de uit te keren bedragen jaarlijks hoger wor den. Voor nadere bijzonderheden verwees hij naar het nog voor te lezen jaarverslag. De secretaris las daarna de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering naar aanleiding waarvan geen op- of aanmerkingen kwamen zodat de voorzitter ze onder dank aan de secretaris onder tekende; ze werden onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van de administrateur van het bouwfonds vernamen wij, dat het afgelopen jaar weer 10 leden de eindstreep behaalden zodat het aantal leden dat sedert de oprichting alles aflostte steeg tot 56. Op 31 januari 1965 waren er 360 deelnemers in geschreven, dus weer 11 meer dan het vorige jaar. Bijzonderheden over dit aantal: 151 leden zijn al aan het aflossen, 209 leden sparen nog, 72 leden zijn 21 jaar of jonger, ^/oor deze leden worden wekelijks 503 mutaties verwerkt. De in het komende jaar uit te keren som wordt begroot op 170.000, Het aantal personen dat met behulp van het bouw fonds een eigen woning verwierf steeg dit jaar tot 296. In totaal werd door het bouwfonds sedert de op richting 1.332.100,aan deelnemers uitgekeerd. Naar aanleiding van dit jaarverslag werd door de heer J. H. Poortman gevraagd hoeveel punten men moest hebben om „aan de beurt te komen". Dit bleek ongeveer 6000 punten te zijn. Hierna maakte de voorzitter bekend wie in de loop van het jaar zijn bouwsom zal worden uit gekeerd. Er bleken over jaarverslag en verdere medede lingen geen vragen meer te zijn. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. De volgens rooster afgetreden kandidaat, de heer J. H. Seppenwoolde die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, werd bij acclamatie herkozen, dit op voorstel van zijn tegenkandidaat, de heer G. H. Averesch. De voorzitter deelde hierna nog mede, dat van verschillende leden het verzoek was gekomen de mogelijkheden van een zogenaamde „risicodek king" te onderzoeken. Dit is een systeem waarbij de schuld, die een deelnemer aan het Bouwfonds heeft, bij onverhoopt overlijden geheel wordt af gelost door een uitkering ineens. Hiervoor zal een bescheiden premie worden betaald, afhankelijk van leeftijd en grootte van de schuld. Deelneming hieraan zal niet verpicht worden ge steld. Met deskundigen op dit gebied is inmiddels con tact opgenomen. Als deze met een redelijk voor stel komen, zal nader overleg met de leden plaats vinden. Nog dikwijls ontmoeten wij mensen die vergeten dat, wanneer er „buitengewone lasten" in een gezin zijn, men deze kan opgeven om verminde ring van belasting aan te vragen. Wanneer uzelf of iemand van uw huisgenoten b.v. in het zieken huis ligt, dan dient u alle kosten te noteren en zo mogelijk bewijsstukken als trein/buskaartjes en rekeningen te bewaren om deze te kunnen over leggen. Wat er alzo onder valt? Trein- of buskosten, fruit of dingen die men voor het ziektegeval moet aan schaffen. Ook de kosten die bij een sterfgeval komen kunnen voor aftrek in aanmerking komen, ook al weer mèt rekeningen aantonen. Voor de bevalling geldt hetzelfde. Alle kosten, verband houdende met de geboorte van de baby kunnen opgegeven worden onder bijvoeging van nota's. 17

Het Anker | 1965 | | pagina 17