mwmmmmwmmmmwmm 'A dl en vooruitziclit Dit jaar werd de produktie van een nieuw produkt ter hand genomen, nl. jutevilt. Dit produkt is een succes gebleken zodanig zelfs, dat enkele maanden geleden besloten moest worden de Viltmakerij sterk uit te breiden. Niet alleen in Nederland maar ook in het buitenland is er een grote vraag naar dit vilt dat wordt gebruikt bij de fabricage van •harde of zachte vloerbedekking. Mogen we ons dus gelukkig prijzen dat er een ruime vraag is naar onze juteprodukten. Een min der prettig feit is de steeds scherper wordende concurrentie op onze exportmarkten, speciaal in de V.S. De Aziatische landen India en Pakistan breiden hun produktie voortdurend uit en gaan zich steeds meer toeleggen op specialiteiten waaronder het zg. tufted doek de belangrijkste plaats inneemt. De Europese industrie wordt in E.E.G.-verband enigs zins beschermd door het zg. buitentarief doch in de V.S. staan wij in rechtstreekse concurrentie met deze zg. „lage lonen" landen. Dit brengt met zich mee dat wij nauwelijks enige invloed hebben op het prijsniveau, doch domweg de prijzen te accepteren hebben die deze concur renten op zeker moment berekenen. Wanneer we dan ook nog weten dat zij de grond- stoffen voordeliger kunnen betrekken dan de West- Europese industrie, dan lijkt de concurrentiestrijd haast onbegonnen werk. Toch zullen we moéten exporteren, ook naar de V.S. en dus zijn we verplicht onze kostprijs zoveel mogelijk te drukken, door verdere produktie verho ging- Helaas blijft het door de nog steeds heersende per- soneelsschaarste moeilijk om het volle profijt te trekken van ons moderne machinepark, maar iedere werknemer kan op zijn eigen plaats toch mede helpen om de kosten zo laag mogelijk te hou den en kan het zijne er aan bijdragen een goed produkt te leveren en daarmede de goede naam, die het Ter Horst-produkt heeft, hoog te houden. In dit verband kan de nieuwe loonronde niet on genoemd blijven. Op het moment waarop we dit schrijven is de uiteindelijke beslissing nog niet ge vallen, maar of het nu 4,7 °/o wordt of een ander percentage, vast staat dat de verhoging ergens van daan moet komen, d.w.z. dat ook de produktie evenredig zal moeten stijgen. Wanneer dit niet het geval zou zijn zouden we immers op de internationale markten steeds meer in het nadeel komen te liggen. De Directie heeft echter het vertrouwen dat we, wanneer iedereen z'n beste beentje voorzet, deze moeilijkheden te boven zullen komen, de concur rentie het hoofd zullen kunnen bieden en dat het Ter Horst Co.-produkt ook in 1965 zijn weg zal weten te vinden in binnen- en buitenland. We willen dit overzicht niet sluiten zonder de grote brand te vermelden, die begin september heeft gewoed in Pakhuis Belt. Hoewel een groot deel van de opgeslagen voorraad verloren ging heeft dit gelukkig geen stagnatie in het bedrijf veroorzaakt. Onze bedrijfsbrandweer en de op- ruimingsploegen hebben bij deze gelegenheid veel werk verzet. Mogen we dan ten slotte eindigen met al onze werknemers mét hun gezinnen gezegende Kerst dagen en een Gelukkig Nieuwjaar toe te wensen. De Directie. 3

Het Anker | 1964 | | pagina 5