Ziekenhuis-opname versnipperde amandelen strooien. De oven op vol gas 8 minuten voorverwarmen, in matige oven (gas vlam als waterdruppels) ongeveer een uur bakken. Als de tulband afgekoeld is, deze flink met poeder suiker bestrooien. Deze tulband is niet bedoeld als cake bij de koffie, maar als brood met boter besmeerd. Kan van tevoren worden gebakken en blijft heer lijk vers in diepvries of kelder. Fijne oliebollen 500 gram bloem, 50 gram gist, 2 eieren, 2 ons rozijnen, 1 ons krenten, j/2 ons sucade, 1 goudrenet, ^^iter melk, I^Bvan 1 citroen, snuifje zout. Was de krenten en rozijnen in lauw water en laat ze goed uitlekken. Meng de gist aan met wat lauwe melk en wat zout erbij en maak hiervan een stevig beslag. Roer er tenslotte alle overige bestanddelen door. Laat het beslag dichtgedekt op een lauw warme plaats ongeveer een uur rijzen. Doe slaolie in een diepe pan en laat deze dampend heet worden. Maak hierin twee lepels even vet, neem hiermee wat van het beslag en laat dit in de hete slaolie glijden (gasvlam niet tè hoog). Bak de oliebollen goudbruin en gaar. Laat ze goed uitlekken en bestuif ze met wat poedersuiker. Kerstmis en ziekenhuizen, twee woorden die wij niet graag combineren want Kerstmis is het feest bij uitstek om in de familiekring gevierd te wor den. Maar wij kunnen ons „Kerstnummer" niet alleen vullen met verhalen en gedichten; de zake lijke dingen moeten wij u toch ook onder 't oog brengen. En dan gaat het nu om opname in een ziekenhuis. Herhaalde malen gebeurt het hier op onze Sociale Afdeling dat aan ons gevraagd wordt het Irene Ziekenhuis op te bellen in verband met het feit dat de wachttijd heel lang is. En inderdaad is het niet denkbeeldig dat men 7 a 8 maanden moet wachten vóór men opgenomen kan worden voor een ope ratie. Dit betekent voor u: in 't geheel niet wer ken of 50 dus minder loon en de dagelijkse gang van zaken in de war gestuurd, wat vaak inhoudt dat men prikkelbaar wordt en daardoor thuis de stemming onder het vriespunt gaat dalen. Nu komen er in het ziekenhuis altijd veel on verwachte opnamen. Spoedgevallen en verkeersslachtoffers gaan dus al tijd voor en dan moeten de minder ernstige ge vallen dus weer wachten. Is men eenmaal bij een bepaalde specialist, dan is men daaraan gebonden, want wanneer eenmaal een onderzoek heeft plaatsgevonden, foto's ge maakt, enz., en u staat op de lijst voor opname dan is er geen terug mogelijk. Dan is het dikwijls héél lang wachten, en wij kunnen er niets aan doen, en ook in 't ziekenhuis niet, daar kan ook geen ijzer met handen gebroken worden. Toch zijn er andere ziekenhuizen waar wij nooit naar hoeven op te bellen en waar opname op één of andere wijze gemakkelijker gaat. Natuurlijk is uw keuze voor een specialist volkomen vrij, maar toch zouden wij u willen adviseren, wanneer u denkt dat ziekenhuisopname en vooral operatie nodig zou zijn, te kiezen voor een specialist uit een van beide ziekenhuizen, in Deventer of het R.K. St. Elisabeth Ziekenhuis te Almelo. De afstand station-ziekenhuis in Deventer of Almelo maakt niet veel meer uit, daar behoeft u het niet voor te laten. 29

Het Anker | 1964 | | pagina 31