December - feestmaand - snoepmaand Geen slechter maand voor de slanke lijn dan de decembermaand, maar wie zich van alles gaat ont zeggen, mist toch een heleboel van deze gezellige december-vreugde en wat houdt ons tegen om van januari een vermageringsmaand te maken? Om het u nog moeilijker te maken geven wij u een paar recepten die iedere huisvrouw naar de keuken zal doen snellen. Want van haar wordt eenvoudig verwacht dat zij „iets lekkers" voor schotelt, gekocht of gemaakt. Van haar wordt ver wacht dat zij met Kerstmis drie dagen stralend met de koffiepot, met iets erbij, rondloopt, en maar schenken en maar heerlijke dingen koken. Maar dit alles verhoogt nu eenmaal de stemming bij de kolenhaard van „die gezellige mensen die kolen stoken" of bij de oliehaard met andere voor delen of waar men nu dank zij onze Nederlandse ondergrondse „Bel" nog de gashaarden bijkomen. Hoe het ook zij, wij zitten in dit jaargetijde in Nederland nu eenmaal rond de huiselijke haard, welke dat dan ook is, en maken het gezellig. Het stemt ieder jaar weer tot dankbaarheid dat wij het Sinterklaasfeest en Kerstmis niet in een tropisch land vieren. Het lokt ons helemaal niet aan om met een picnic- mand vol oliebollen naar 't Scheveningse strand te gaan om in de zon te bakken. Het lokt ons nog minder een namaak Kerstboom te moeten ontsteken bij 95° en geen dennegeur te ruiken. Nee, we hopen als altijd op een witte Kerst en wat ons aangaat kan het niet wit genoeg zijn. Maar hier volgen nu de beloofde recepten, die u naar eigen inzicht voor St. Nicolaasavond, Kerst mis of Oudejaar kunt maken. Chocolade truffels: plm. 20 stuks 150 gram tabletten chocolade, 1 eetlepel melk, 50 gram boter of margarine, 3 afgestreken eetlepels poedersuiker (bij gebruik van naturel of bittere chocolade meer suiker ge bruiken), 50 gram amandelen, 1 eetlepel cacao, 1 eetlepel poedersuiker. De amandelen pellen en fijnhakken en in een wei nig boter steeds omscheppen, lichtbruin bakken. De chocolade in stukken breken en in de melk zachtjes laten smelten. De pan van het vuur nemen en de boter, poedersuiker en geroosterde amande len toevoegen. Het geheel tot een gelijkmatig mengsel roeren en laten afkoelen. De cacao en poedersuiker samen door een zeef wrijven. Van het stevige chocolademengsel met behulp van twee theelepels ronde balletjes vormen en deze door de cacao met poedersuiker rollen. Kersttulband 300 gram zelfrijzend bakmeel, 2 eieren, 75 gram boter of margarine, liter melk, 50 gram suiker, 150 giam rozijnen wassen en uj(. ja)-en lekken, 100 gram krenten fijngehakte amandelen, 1 doosje rode en groene Franse vruchtjes, 1 geraspte schil van een citroen, een snuifje kaneel, iets nootmuscaat, een fijngewreven kruidnagel. De boter tot room kloppen, eieren toevoegen, daarna afwisselend melk en bakmeel en verder alle andere toebehoren flink door elkaar kloppen. De tulband- of cakevorm insmeren met boter en bestrooien met paneermeel. Op de bodem wat 28

Het Anker | 1964 | | pagina 30