Concerten Overijssels Philharmonisola Orkest r-v v Woensdag 20 januari en maandag 1 februari a.s. zal het Overijssels Philharmonisch Orkest weer concerteren voor de personeelsleden van de Al melose Fabrikantenkring in het Cultureel Cen trum te Almelo. De dirigent is beide avonden Peter Erös, de 2e dirigent van het Concertgebouw Orkest ,te Amsterdam en solisten zijn de 15-jarige Emmy Verhey (20 januari) en de vermaarde violist Isidor Lateiner (1 februari). Het programma brengt beide avonden een viertal populair-klassieke meesterwerken, die elk op zich zelf reeds een bezoek aan de concertzaal recht vaardigen. Een heel aparte belevenis zal zeker het vioolspel zijn van Emmy Verhey, die reeds enige jaren furore maakt op alle podia waar zij is op getreden. Het programma opent beide avonden met de be kende muziek van Mendelssohn: Een midzomer- nachtsdroom. De componist schreef deze bijzon der mooie muziek toen hij nauwelijks 17 jaar was en merkwaardig genoeg is dit steeds zijn meest populaire en muzikaalste werk gebleven; de sprookjesachtige sfeer die er uit spreekt is hier aan natuurlijk niet vreemd. Emmy Verhey speelt het vioolconcert van Paga- nini (in D), de componist-violist die destijds de muzikale wereld versteld deed staan en zelfs in opspraak bracht door zijn fantastisch spel. Hij beschikte nl. in zijn dagen over een onvoorstel bare techniek, zodat men vaak van een duivels- spel sprak. De op Cuba geboren violist Isidor Lateiner ver tolkt 1 februari het wereldberoemde vioolconcert van de Russische componist Tschaikowsky. In 1958 debuteerde Lateiner in Europa en zelden maakte een uitvoerend kunstenaar zulk een snelle carrière als hij. Zijn musiceerdrift en intelligente smaak, alsmede de sublieme beheersing van het instrument zijn spreekwoordelijk geworden. Na de pauze gaat de eerste avond allereerst ver der met de Balletmuziek van de Spaanse com ponist De Falla: El amor brujo (De liefde als to venaar), een ballet dat gebaseerd is op een oud volksverhaal. Deze briljante muziek begon haar zegetocht door de muzikale wereld in 1915, na de première ervan in Madrid. De tweede avond brengt het O.Ph.O. na de pauze eerst de prachtige Dansen uit Galanta van de Hongaarse componist Kodaly. Deze muziek is zó algemeen bekend, dat wij er nauwelijks nog iets naders over behoeven te zeggen. Beide avonden besluit het orkest met de popu laire grote Carmen-suite van Bizet, een werk dat veel door onze harmonie-orkesten wordt gespeeld en dat men nu eens kan beluisteren in de oor spronkelijke zetting voor symfonie-orkest. Wij verwachten zeer terecht veel belangstelling voor deze twee prachtige avonden. Kaarten voor het concert op 20 januari kunnen worden besteld tot 13 januari en voor 1 februari tot 25 januari. De prijs bedraagt ook nu weer, met inbegrip van een programma, 1,per per soon. h 27

Het Anker | 1964 | | pagina 29