Sint Nicolaasfeest 1964 Gelukkig dat de Sint dit jaar, ondanks alle don kere voortekenen, Rijssen niet heeft overgeslagen, want dan zou een grote schare Ter Horst-kinder- tjes zeer ernstig teleurgesteld naar huis toe zijn gegaan. Dat dit Nederlandse kinderfeest ook leeft in de harten van de Rijssense jeugd heeft de Sint en zijn zwarte knechten kunnen merken toen hij zaterdag 5 december plechtig de grote zaal van het Parkgebouw binnenschreed. Overal jubelende kinderen die maar wat blij wa ren, dat ze de Sint met zijn helpers weer in hun midden hadden. Mej. Vink, als altijd present, heette de Sint met zijn Pieten gaarne van harte welkom, waarna er onder haar leiding een aantal liedjes werden ge zongen, hetgeen de stemming nog belangrijk ver hoogde. „Ja Sinterklaasik zal het nooit meer doen". De Sint had zich een nieuwe kracht aangemeten. Wat was hij nog onhandig, zelfs het zitten op een krukje ging hem nog niet al te best af en dit na tuurlijk tot grote hilariteit van de kinderen. St. Nicolaas schijnt wel over bijzondere informa tiebronnen te beschikken, daar in Spanje. Onze ambassadeur zal het wel niet zijn, want die heeft meestal geen commentaar, maar de Sint, nou die weet alles! Zelfs de prestatie van de beroemde Ramses zijn tot hem doorgedrongen, getuige zijn vraag aan de kleine Marijtje Jansen. In de pauze kregen alle kinderen een flesje limo nade aangeboden, welk karwei door vele handen in enkele minuten kon worden geklaard. Die stoute Billy de Rakker. 19

Het Anker | 1964 | | pagina 21