Vergadering Contactcommissie Holten op 26 nov. 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolk man, H. J. Lammertink, H. C. G. Grootherder en V. K, Paviicek. De voorzitter opent deze vergadering en vraagt of naar aanleiding van het verslag van de laatste verga dering van 3 september jl. er nog aan- of opmerkin gen zijn. Daar deze er niet zijn, kan men zich met deze notulen verenigen. Jaaroverzicht 1964. De voorzitter deelt mede dat het uitvoerig jaarverslag 1964 gegeven zal worden in de laatste vergadering van dit jaar tegen het einde van december a.s. Overzicht van de huidige toestand in het bedrijf. De voorzitter herinnert eraan dat in de laatste verga dering medegedeeld werd dat tegen het einde van het jaar men zich alsnog zou beraden of er voldoende redenen aanwezig zouden zijn om opnieuw voor de ploegen voor de periode van het eerste kwartaal 1965 over te werken. De huidige toestand in het bedrijf wordt door de voorzitter uiteengezet, de orderpositie, de levertijd en de bezetting. Deze factoren wijzen in de richting dat in ons bedrijf aan deze moeilijkheden alleen het hoofd kan worden geboden door nog gedurende enige tijd in ploegen te laten overwerken. Gememoreerd wordt nog dat de laatste tijd het gro tere aantal zieken er nog toe bijdraagt dat de capaci teit van het bedrijf ook hierdoor nog extra te lijden heeft. De Commissie kan zich met deze uiteenzetting ver enigen zodat ook voor Holten vergunning voor over werk voor het eerste kwartaal 1965 doorgang zal vin den, evenals dit te Rijssen, door toestemming van de O.R.-vergadering van diezelfde dag overeen is geko men. Bij luchtfoto op vorige pagina: Zo ziet ons bedrijf er thans uit. (Foto KLM-Aerocarto n.v.) Werktijd op zaterdag in ploegen. Bij de bespreking van bovenstaand onderwerp werd door de heer Lammertink naar voren gebracht dat bij een gehouden enquête in zijn ploeg, t.w. de A-ploeg, gebleken is dat 2/3 van de mensen de zaterdag door wilden werken, terwijl 1/3, voornamelijk de jongeren, de uren in de ploeg gaarne zó gewijzigd zouden wil len zien dat men elke zaterdag vrij zou zijn. In de B-ploeg blijkt eenzelfde verhouding te bestaan. Door de voorzitter wordt hierop gereageerd door te zeggen dat dit punt een apart vraagstuk is en met de bovenstaande kwestie van al of niet overwerken in. ploegen niets te maken heeft. Even wordt dit onderwerp van de „vrije zaterdag" besproken, doch besloten wordt, daar dit vraagstuk niet zo eenvoudig ligt, het te zullen laten bestuderen. Opslagruimte voor bomen. Eén der leden brengt naar voren dat de opslagruimte voor de bomen in Holten te klein wordt en boven dien te koud is, vooral als ook 's avonds de vracht auto erbij komt te staan; men kan er zich dan bijna niet verroeren. E.e.a. zal de aandacht hebben. Starten vrachtauto Er wordt op gewezen dat de vrachtauto die men mo menteel voor het vervoer Rijssen-Holten v.v. gebruikt, met het koude weer niet in Holten te starten is. E.e.a. zal bekeken worden (inmiddels is gebleken dat deze vrachtauto nog een hulp-start-knop heeft die met het koude weer dient te worden gebruikt, waar mee dit raadsel is opgelost). Vernieuwing plastic dak. De kwestie van de vuile laag plastic van het dak van de Weverij, waarop reeds enkele jaren de aandacht is gevestigd geweest, wordt opnieuw naar voren ge bracht. Gememoreerd werd dat in april jl. meegedeeld werd dat dit punt de aandacht van de Directie had; del bouwer was met een practische proef elders met een nieuwe plasticsoort bezig. De reden van de vraag is hoe ver men momenteel hiermee staat. Geantwoord wordt dat men aan de Directie naar de laatste ontwikkeling van bovenstaande proef zou vragen. Het z.g. judasdoek. De heer Stam maakt de opmerking dat het werk voor dit judasdoek slecht betaald zou worden. Deze kwestie zal worden doorgegeven aan het Loon- bureau. Rondvraag. Bij de rondvraag heeft niemand meer iets te berde te brengen zodat hierna de voorzitter de leden dankt voor hun opkomst en de vergadering sluit. 16

Het Anker | 1964 | | pagina 18