Wanneer u een konifn was langer zodat men daarvoor zaterdagsochtends vrij kan zijn. De voorzitter merkt op dat dit punt in Almelo wel iets anders ligt. De mensen hier gaan tussen de mid dag n.l. allemaal naar huis (tenminste zij, die in Rijs- sen wonen), terwijl men in een plaats als Almelo, waar men veelal mensen van buiten heeft, met de schaft in de kantine van de fabriek blijft. De heer Waanders meent dat dit wel de oplossing is voor een vrije zaterdag voor deze ploegen. De voorzitter merkt op dat dit dan alleen voor de Weverij en de Kalanderij zou kunnen omdat alleen in deze afdelingen in deze ploegendienst gewerkt wordt. De heer J. H. Seppenwoolde heet als secretaris van de O.R., de heer Leusink van harte welkom in de O.R. en spreekt hierbij de hoop uit, dat de samenwer king tussen de heer Leusink en de O.R. prettig en van lange duur mag zijn. De heer Beunk brengt de moeilijkheden betreffende het aanplakken van de aankondigingen in Spoelerij Beek nog eens naar voren. Momenteel hangt men de ze aankondigingen alleen bij de bazenkasten op, ter wijl dit vroeger ook midden in de Spoelerij werd ge daan. Spreker zou graag zien dat de aankondigingen weer regelmatig in de Spoelerij aangeplakt werden, hetgeen de laatste tijd ook niet het geval is. De heer Pavlicek antwoordt hierop, dat de aankon digingen in twee-voud worden afgegeven in Spinnerij Beek; één voor de Spinnerij en één voor de Spoelerij. Aan de bazen is doorgegeven deze aankondigingen ook regelmatig aan te plakken. De heer Beunk zegt dat deze niet op de juiste plaats aangeplakt worden. Zeer veel mensen komen niet langs de uitgang bij de bazenkast maar gaan via een andere uitgang naar de kleedkamers, zodat ze dan de aankondigingen niet zien. Naar zijn mening moet men de aanplakbiljetten weer midden in de Spoelerij neer hangen zodat iedereen deze lezen kan. De heer Waanders merkt hierover op, dat vroeger in de Weverij Boomkamp de aankondigingen ook in het midden van de Weverij werden aangeplakt; indertijd echter met de arbeidstijdverkorting, toen men ver schillende maatregelen ging treffen om zo efficiënt mogelijk te werken, is dit veranderd en worden deze bekendmakingen bij de uitgang neergehangen. De voorzitter meent uit het gesprek met de heer Beunk begrepen te hebben dat men graag wil dat de aankondigingen van Spoelerij Beek neergehangen wor den bij de uitgang naar de kleedkamers. Spreker zegt toe dat dit bekeken zal worden. De heer Waanders vraagt betreffende de in de C.A.O. genoemde loondifferentiatie van 4 °/o of hier over nog enig nieuws bekend is. De voorzitter antwoordt hierop dat juist vóór de va kantie hierover nog een bespreking is geweest op wel ke manier dit het best aangepakt kon worden. Voor het uitwerken hiervan zijn richtlijnen gegeven en e.e.a. is in behandeling. Als men hiermee klaar is dan zal er een bespreking zijn met de vakorganisaties. De heer Nijland heeft van verscheidene mensen uit zijn afdeling gehoord dat men meende dat er te wei nig snipperuren zouden zijn berekend voor het va kantiejaar 1964/1965. Ook uit andere afdelingen zou men hiernaar gevraagd hebben. De voorzitter zegt dat dit punt ook gisteren in de vergadering met de Contact-Commissie te Holten ter sprake is geweest. Het misverstand ontstaat doordat men wil uitgaan van „3 weken vakantie", terwijl dit volgens de C.A.O. voor ploegen 17 betaalde vakantiedagen waaronder 2 zaterdagen, resp. voor de dagploeg 15 betaalde va kantiedagen luidt. De heer Pavlicek licht e.e.a. nog nader toe en zegt, dat de normaal-basis waar men bij 2 ploegen van uit gaat, als volgt is: ploegen 8 uur per dag en 4 uur per zaterdag, dit is dus iedere week 44 uur. Wij hebben hier echter op verzoek van de mensen zelf geheel afwijkende ploegen, n.l. dagen van 8,8 en 8 uur wisselend per week en dagen van 8,0 en 8,5 uur wisselend per week. Ervan uitgaand dat men volgens de C.A.O. 15 hele dagen en 2 zaterdagen per jaar aan vakantie heeft, komt men op 15 x 8 2 x 4 128 uur (hiervan wor den 11 dagen aaneengesloten vakantie 88 uur af getrokken). Deze berekening is dus geheel volgens de C.A.O. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. of een kip of een kalkoen of een ander levend wezen dat in de decembermaand het loodje moet leggen zou u dan ook niet aan de mensen vragen om als het dan toch moet er geen lijdensweg van te maken? Laat het slachten over aan iemand die er verstand van heeft, en doe niet stoer van „dat kan ik ook wel". Wilt u daar alstublieft even aan denken te gen dat het Kerstmis wordt? Een dier is geen ding, maar heeft wel degelijk gevoel. Heeft u het dan ook! Dank u namens de dieren. 13

Het Anker | 1964 | | pagina 15