Ondernemingsraad vergadering op 4 september 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spen- kelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, J. Leusink, W. Harbers en V. K. Pavlicek. De heren A. H. W. Thomassen en E. Dommerholt waren verhinderd de vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent met een kort welkomstwoord de vergadering en heet in het bijzonder welkom de heer J. Leusink, die als nieuw lid voor de Centrale Werkplaats, de vergadering voor het eerst bijwoont. Spreker hoopt dat de samenwerking prettig zal zijn en dat de heer Leusink in de vergadering de nodige ervaring zal opdoen waarmee èn het bedrijf èn het personeel gebaat zullen zijn. 2a. Notulen vergadering dd. 11 augustus 1964. Aan het punt van de airconditioning in Beek, waar over in de vorige vergadering reeds is gesproken, zou de heer J. H. Seppenwoolde nog gaarne toe willen voegen, dat de mensen die deze airconditioning thans schoon moeten houden niet in staat zijn om dit beter te doen, omdat deze airconditioning oud is en men bij een eventuele reparatie geen nieuwe onderdelen meer kan krijgen om de oude te vervangen. Verder worden deze notulen zonder aan- of opmer kingen goedgekeurd. De vragen die in de vorige vergadering zijn gesteld, zullen in de volgende vergadering beantwoord wor den, omdat men i.v.m. de brand in de balenloods niemand van de bedrijfsleiding te spreken heeft kun nen krijgen. 2b. Overzicht huidige toestand in het bedrijf. Zoals iedereen wel bekend is, is er woensdag jl. een flinke brand geweest in het pakhuis „de Belt" in de Beek. Hoe groot de schade is valt nog niet te zeggen; in clit pakhuis waren pl.m. 5000 balen jute opgeslagen, waarvan het aantal aangetaste balen geschat wordt op 2500 a 3000. Gelukkig zal dit gebeuren geen stagnatie geven in het bedrijf; wij hebben direct weer bij kunnen kopen. Momenteel zijn de experts van de assurantie-maat schappijen bezig de schade op te nemen. Het gebouw zelf heeft behoorlijk geleden en hiervoor moet ook spoedig een voorziening getroffen worden. Betreffende de gang van zaken in het bedrijf deelt de voorzitter mede, dat men voor het breeddoek vol geboekt is tot het eind van het jaar; in deze weverij kunnen wij nog verschillende wevers plaatsen. In totaal zouden wij n.l. nog 71 wevers kunnen gebrui ken, terwijl wat het personeel voor de Spinnerij aan gaat, vermelding verdient dat enkele krachten aange trokken konden worden; toch zouden wij ook in deze afdeling nog pl.m. 20 personen kunnen gebruiken. De Spinnerij Beek is bijna klaar en wij hopen dat de modernisering van de Spinnerijen een belangrijke pro- duktieverhoging zal geven. Deze verhoging is reeds merkbaar, doch eerst tegen het eind van dit jaar, als alles in bedrijf is, kunnen wij precies zeggen hoeveel garens wij zelf kunnen maken. In alle afdelingen zouden wij totaal nog pl.m. 100 personen kunnen gebruiken. Wij hopen, dat wij tegen de winter nog verder per soneel zullen kunnen aantrekken. Een lichtpunt is dat wij de laatste tijd vrij veel jeugdig personeel in dienst hebben kunnen nemen. Wat de grondstoffenprijzen betreft, dient voorts ver meld te worden, dat in verband met de overstromin gen in Pakistan de juteprijzen met 50 °/o gestegen zijn. 2c. Werktijdregeling ploegen na 30 september 1964. De vergunning voor overwerk van de ploegen liep 30 september j.l. af. De Vakraad heeft indertijd slechts voor drie maanden deze vergunning afgege ven, omdat men hierop controle wil houden. Zoals uit het overzicht van de huidige toestand in het bedrijf is gebleken, zullen wij voor het laatste kwar taal 1964 nog wel weer toestemming moeten vragen om met de ploegen te mogen blijven werken als tot nu toe gebeurd is. In de gisteren gehouden vergadering met de Contact- Commissie te Holten kwam naar voren, dat men daar juist niet graag verkort zou willen werken. De voorzitter stelt de O.R.-leden de vraag of het ver zoek tot verlenging van de arbeidstijd van de ploegen, de instemming van de O.R. heeft. De O.R. geeft hierop unaniem haar toestemming. De voorzitter dankt de O.R. voor de gegeven mede werking. 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 2e. Rondvraag. De heer Wessels stelt de vraag of het niet mogelijk zou zijn om, evenals dit in de Almelose bedrijven wel gebeurd, met de A- en B-ploegen in de dagploeg zo te werken, dat in de nachtploeg een uur langer ge werkt kan worden, zodat deze ploegen dan een vrije zaterdag zouden kunnen krijgen. Spreker zou voor willen stellen om de A- en B-ploe gen in de dagploeg te laten werken van 7.15 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 16.30 uur (8,8 uur per dag) en in de late ploeg van 16.30 tot 2.00 uur 's nachts 5 4 9 uur per dag). Op deze manier werkt men in de late ploeg een uur 12

Het Anker | 1964 | | pagina 14