V door dan weer een bepaald aantal arbeidskrachten vrij zou komen. Het is momenteel wel zaak om zo goed mogelijk met de afleveringen op orders bij te blijven; als men een jaar achter zou komen te zitten met deze afleveringen, dan zou dit in werkelijkheid twee jaar worden. De heer Nijland voelt niet voor de werktijdregeling van de A- en B-ploegen. Zoals de ploegen momen teel zijn, loopt het goed; wil men dit veranderen dan moet men hier wel voorzichtig mee zijn. Indien de werktijdverkorting voor de Dloegen nog niet in mocht gaan, zou de heer Kippers toch graag zien, dat men met de vroege ploeg van de 3 ploegen, zater dags tot 12 uur ging werken en niet meer tot 2 uur 's middags. De voorzitter antwoordt hierop dat men de mensen hierin geheel heeft vrijgelaten. De heer J. H. Seppenwoolde meent dat men de men sen hierin vrij moet laten; wil men persé deze uren wel werken, dan moet er ook de mogelijkheid toe zijn. De voorzitter is het met de heer Seppenwoolde eens, men moet de mensen zelf de keuze laten, dit is immers in het belang van de mensen zelf. Ze willen zelf op e.o.a. manier graag iets verdienen, ook op een vrije zaterdag. Spreker voelt er dan ook niets voor om deze mensen de mogelijkheid hiertoe in het eigen bedrijf te ont houden. De O.R. kan ermee akkoord gaan dat men met de ploegen op dezelfde manier blijft doorwerken als tot nu toe is gebeurd. De Voorzitter dankt de leden voor deze medewerking en zegt dat nog heden toestemming zal worden aan gevraagd bij de Vakraad voor de Textielindustrie. ABSTRACTE KUNST Maar wie heeft, u toestemming gege ven om mijn vrouw te schilderen?" 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. De Voorzitter deelt mede dat de directie heeft ge meend de jeugd van ons bedrijf in de gelegenheid te moeten stellen om in de fabrieksvakantie op een ver antwoorde wijze hun vakantie door te brengen. Het plan is om met de jongens van 1418 jaar vier dagen in de fabrieksvakantie (20, 21, 22 en 23 juli) naar een kamp te gaan. De heer Pavlicek licht e.e.a. nader toe. De bedoeling is om dit jaar voor de jongens van 14 tot 18 jaar een vierdaags kamp te organiseren onder leiding. De kosten zullen voor de helft door Ter Horst betaald worden en de helft moet door de persoon zelf betaald worden. Hiervoor hebben zich 28 jongens opgegeven; het is dus wel een succes. De vorige week heeft men op een avond ook de ouders in de gelegenheid gesteld hier over inlichtingen te vragen, waarvan druk gebruik is gemaakt. Het plan is om op de fiets te gaan naar het kamp „Klein Canada" in Beekbergen. Over dit kamp is bekend dat de leiding, slaapgelegen heid, voeding, e.d. prima is. 2e. Rondvraag. De heer Wessels heeft een klacht dat er de laatste tijd veel slechte rollen komen van de Bijvank II. Men zegt dat dit te wijten is aan de slechte copsen, die niet hier worden gemaakt, maar die men inkoopt. Ook de heer Heuver bevestigt dit. De heer J. Harbers merkt op dat men er druk mee bezig is dit te verhelpen. De Voorzitter antwoordt dat dit probleem, zoals men hoort, de volle aandacht heeft. De heer Nijland dankt de voorzitter voor de goede woorden tot hem gericht en zegt ook de gehele O.R. hartelijk dank voor de betoonde belangstelling tijdens zijn ziekte en voor de fruitmand die hij mocht ontvan gen bij zijn terugkeer uit het ziekenhuis. De heer A. J. Seppenwoolde zou graag het punt van de bedrijfskleding eens ter sprake brengen. Volgens de voorschriften krijgt iemand die hier in dienst treedt 2 gratis overalls. Gaat deze persoon binnen het half jaar weg dan moeten deze overalls teruggegeven worden. Na een half jaar echter mag hij deze behouden. Gaat iemand na b.v. 8 maanden gewerkt te hebben weg, dan mag hij de overalls houden; komt hij echter na 8 maanden weer terug, dan krijgt hij weer 2 over alls gratis omdat hij langer dan een half jaar weg is geweest. Spreker zegt dat de mensen dit onaangenaam vinden, omdat iemand die hier steeds heeft gewerkt en blijft werken, nooit een gratis overall krijgt. Vooral in de naaierij waar gehuwde vrouwen zijn komen te werken, was hierover een ontevreden stemming. De heer Pavlicek zegt dat deze kwestie reeds vorig jaar besproken is. Voor de gehuwde vrouwen is een speciale regeling getroffen; baas Gerritsen van de naaierij is hiervan op de hoogte. Dit punt zal nog eens bekeken worden. De heer Spenkelink heeft nog het verzoek om de ra men in de Beek verder af te kalken. Hiermee heeft men vorig jaar een begin gemaakt. De Voorzitter zal dit doorgeven. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. 9

Het Anker | 1964 | | pagina 9