Ondernemingsraadvergadering van vrijdag 5 juni 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, A. H. W. Thomas sen, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, W. Harbers en V. K. Pavlicek. Verder is ook aanwezig de bedrijfsarts, dokter Mool- huijzen. De heer E. Dommerholt was wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. De Voorzitter, de heer H. Jordaan, opent de vergade ring en heet de aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder heet spreker welkom de heren Heu ver en Nijland die enige keren wegens ziekte de ver gadering niet konden bijwonen en thans weer aan wezig zijn. Verder deelt de Voorzitter mede, dat dokter Mool- huijzen om 11 uur in de vergadering een lezing zal houden betreffende de gehoorbescherming en wat hiermee samenhangt. 2a. Notulen vergadering d.d. 17 april 1964. De heer Borkent maakt de opmerking dat op blad nr. 3 betreffende een klacht over de papierspinnerij, is opgenomen dat de lucht te weinig vocht zou be vatten; het was de bedoeling om te zeggen dat de airconditioning in de papierspinnerij te weinig vocht afgaf. Dit zal in deze notulen worden opgenomen. Vervolgens beantwoordt de heer Pavlicek de in de vorige vergadering gestelde vragen. 1. Vochtafgifte airconditioning papierspinnerij. De gehele arconditioning in de Spinnerij Beek zal vernieuwd worden; hiermee hoopt men de verschillen de klachten te ondervangen, ook die van de vocht afgifte die volgens de klacht van de heer Borkent te gering was. De heer J. H. Seppenwoolde merkt naar aanleiding hiervan nog op, dat het, wat de temperatuur betreft, de laatste dagen weer mis is in de Beek; dit is geen klacht van de laatste tijd, maar een euvel van de laatste jaren. Spreker hoopt dat wanneer deze zaak bekeken wordt, men er rekening mee zal houden dat er meer frisse lucht in deze afdeling zal moeten kunnen komen. De heer Seppenwoolde stelt voor om vóór de vernieuwing van de airconditioning de heer Aaftink weer tijdelijk in te schakelen om deze schoon te houden. Deze per soon heeft nl. reeds jarenlang de airconditioning ge regeld. In de spinnerij en spoelerij is het altijd erg warm terwijl het in de papierspinnerij altijd veel koe ler is. De heer Borkent zegt dat wanneer er slechts enige machines draaien, het wel behoorlijk koel blijft in de papierspinnerij, maar als alle machines draaien is het hier ook wel warm. De voorzitter zal het voorstel om de heer Aaftink weer in te schakelen vóór de vernieuwing van de air conditioning, doorgeven. 2. Verwarming in 't algemeen. Dit hele probleem is nog eens weer aan de heer Boonstra doorgegeven. Wat betreft het bekleden met gips van de pijpen vóór in de spinnerij Boomkamp, deelt de voorzitter mede dat dit bekeken zal worden. 3. Grote deuren in het pakhuis in de Beek. Dit is doorgegeven; hiervoor is reeds een vergunning aangevraagd bij de gemeente en de rijkswaterstaat. 4. Meer ruimte voor de balenloods in Beek i.v.m. de vrachtauto's. Enige jaren geleden is reeds een gedeelte van de ver hoging van het oude kantoor verwijderd, zodat dit gelijk is komen te liggen met de rooilijn van het pakhuis; voor het in zijn geheel verwijderen van deze verhoging is men wel wat huiverig omdat men deze ruimte dan naar alle waarschijnlijkheid zal gebruiken voor parkeerruimte en dan beantwoord men nog niet aan de opzet. Vervolgens beantwoordt de Voorzitter nog een vraag die in één der vorige vergaderingen werd gesteld door de heer J. Harbers, betreffende het vrijgeven (event. 2 uur) bij een 25-jarig dienstjubileum. Spreker deelt mede dat de Directie besloten heeft om bij een 25-jarig jubileum één dag vrij te geven. Wel zal men deze jubilea moeten combineren door de jubilarissen gezamenlijk te ontvangen aangezien hier in anders té veel tijd zou gaan zitten. De komende week b.v. zullen er op 4 verschillende dagen 25-jarige jubilarissen zijn die men dan op één dag zal ontvangen; vanzelfsprekend zal dan de dag dat men door de directie ontvangen wordt, vrijaf gegeven worden. De heer Pavlicek deelt betreffende de 5 °/o verwer vingskosten voor ploegenarbeiders mede, dat toe stemming is ontvangen om deze regeling onder be paalde voorwaarden toe te mogen passen. Om hiervoor in aanmerking te kunnen komen (alleen ploegenwerkers) moet men een gemiddeld jaarinko men hebben dat beneden 8000,ligt. Voor het jaar 1964 mag 10,per week afgetrokken worden, hetgeen neerkomt op een netto voordeel van 1,50 tot 2,dit gaat m.i.v. week 21 in. Voor 1965 zal e.e.a. opnieuw bekeken moeten wor den. Verder geldt het voor die ploegenwerkers, die niet in de inkomstenbelasting vallen. Deze personen kunnen het n.l. zelf aanvragen.

Het Anker | 1964 | | pagina 6