I Brand in pakhuis Belt! II Het is woensdagmorgen 2 september, een dag zoals alle andere dagen, al geldt dit misschien niet voor het weer want dat belooft een zomerse warmte te geven vandaag. Het loopt tegen tienen en men gaat juist al prakke- zeren over koffie als plotseling de oproepinstal- latie gaat zoemen. Een blik naar de doos aan de wand: de rode lamp alléén: BRAND! Na enkele ogenblikken begint de stoomfluit te loeien, terwijl bijna op hetzelfde moment een luide sirene laat horen dat de Gemeentelijke brandweer uitrukt. Wat is er aan de hand? We horen de heer M. Jansen iemand aan de andere kant van de tele foonlijn opdracht geven zich met het grote kanon onmiddellijk naar pakhuis Belt te spoeden. Als we op het terrein van de brand komen is men al aan het spuiten. Het heeft er de schijn van dat het hele pakhuis in brand staat, van voor naar achteren zien we rook opstijgen uit het gebouw. Men laat ladders aanrukken en enkele brandweer lieden klauteren snel naar boven om daar in de lichtkappen gaten te slaan, zodat men van boven af het vuur kan bestrijden. Na enige tijd komt er wat meer tekening in de zaak, men heeft kunnen vaststellen dat de vuur haard zich voorin het pakhuis bevindt en daarop worden nu de stralen zoveel mogelijk geconcen treerd. Intussen zijn er enkele mensen van de officiële pers gearriveerd die trachten exclusieve foto's te maken. Maar wat dat betreft weten wij beter de weg en het gelukt ons de brandgasten op het dak te foto graferen terwijl zij in volle actie zijn. Tegen de middag is het duidelijk geworden dat de ziimuren aan de voorzijde het niet kunnen houden. De scheuren worden steeds groter en het zal niet lang meer duren of zij zullen opzij ge drukt worden en met donderend geraas in elkaar storten. Wanneer we 's avonds om ongeveer half acht weer gaan kijken, stort juist als we aankomen een volgend gedeelte van de linkerzijmuur in elkaar. De voorgevel staat nu nog overeind met daar achter een trieste chaos van puin, stukken muur, zwart geblakerde jutebalen en overal nog op stijgende rook. ff

Het Anker | 1964 | | pagina 4