Een dagje uit met de opleidingsklas van de meisjes... is weer eens wat anders. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling naar het Openluchtmuseum in Arnhem te gaan om daar een dagje zoek te brengen, maar 't liep anders, want het werd warm weer en voelden ons aangetrokken tot het water. Wij overlegden en werden het eens dat wij naar de „bedriegertjes" zouden gaan, dus namen De altijd weer bedriegende bedriegertjes. Vijf brave meisjes. wij bij Velp de bus naar Roosendaal waar de bedriegertjes sinds eeuwen de mensen voor een nat feit zetten. Gelukkig voor de jongeman die ons rondleidde dat veel bezoekers(sters) zich bewust en onbewust lieten beetnemen, maar het moet gezegd, hij deed of hij het eerlijk met ons meende, liet iedereen naar de zonnewijzer kijken, maar zette onderhand de kranen open maar dat deed hij heel argeloos en uitgekookt met een gezicht alsof hij ons voor geen druppel kwaad wilde doen. Eenmaal door het water op dreef gebracht be sloten wij om metdebootnaardeWesterbouwing te gaan en zakten per bus af naar Arnhem, onder hand zoekend naar een gelegenheid om onze boterhammen op te eten, maar die wij niet von den. Wij kwamen bij de boot aan die juist op het punt stond propvol te vertrekken, dus bleven wij^B rustig een uur aan de Rijnkade op een bankje zitten wachten op de volgende boot, terwijl wij nu gelijk de inwendige mens met onze mee gebrachte boterhammen konden versterken. De boottocht was heerlijk en de sorbets bij de Westerbouwing groot, lekker en duur, maar voor een keer kan alles. De stoeltjeslift moest natuur lijk ook geprobeerd worden, waarbij wij konden zien hoe meningen en indrukken konden ver schillen, want wat de een reuze leuk vond, was voor de ander doodeng. De meisjes die zich „opgelaten" hebben gevoeld, moeten dan maar nooit in een vliegtuig gaan zitten. Pijnlijk was, dat de kassière die de kaartjes ver kocht voor de stoeltjeslift, argwanend keek omdat zij blijkbaar niet geloofde dat de meisjes écht onder de 16 jaar waren, daar lag nl. de grens voor goedkoop en duurder tarief, misschien moe ten wij haar een „Anker" sturen, dan weet zij dat wij het haar echt niet kwalijk nemen, wantBk zij zal er dikwijls genoeg tussen genomen worden.^^ Na onze luchtreis wandelden wij weer naar de boot om als besluit van de dag wat te winkelen in Arnhem, waar een grote nieuwe supermarkt was en nog iets te eten onder 't genot van een gezellig muziekje. Wij zochten de bus weer op en gingen huis waarts, voldaan na een gezellige dag waar ook nog iets geleerd werd, want misschien klinkt er nog iets na over de slordigheid van de zg. nette Nederlanders die alles wat zij kwijt willen op straat gooien of in bus of trein achterlaten. Misschien wordt er nog wel eens nagedacht over de Amerikanen, die ons wat dat aangaat een lesje kunnen leren. 26

Het Anker | 1964 | | pagina 26