Jongenskamp „Beekbergen" 1S64 Reeds enkele jaren bestonden er plannen om voor de jeugd een vakantiekamp te organiseren. Dit jaar is het er dan van gekomen. Er ging natuurlijk wel heel veel werk aan vooraf, maar de plannen namen steeds vastere vormen aan. De deelname viel ons erg mee: 26 jongens gaven zich op om 4 dagen van hun vakantie door te brengen in het kampeer-motel „Klein Canada" te Beekbergen. Het kamp zou gehouden worden op 20, 21, 22 en 23 juli. De heen- en terugreis zou per fiets gebeuren. Nadat op maandag 20 juli eerst de jongens uit Westerhaar per auto waren opgehaald, konden we, nagewuifd door verschillende ouders, om 7 uur starten. Het weer was prachtig en het beloofde een mooie vakantie te worden. We waren Rijssen echter nog niet uit, of één van de leiders had iets vergeten. Hij ging het gauw ophalen, maar halfweg Holten bleek dat hij nog iets had vergeten en ging hij nogeens terug. Een mop van Berend. Achter Holten hebben we dan ook maar op hem gewacht, we hadden immers de tijd. De heenreis ging via Holten, Laren, Zutphen, Loenen naar Beekbergen. Bij het plaastje Hall werd aangelegd om even uit te blazen van de, voor sommige deelnemers, wat ongewoon lange fietstocht. Om 11.45 uur kwamen we in het motel aan. We maakten eerst kennis met de eigenaar, de heer Vaesen. Deze wees ons de slaapplaatsen en na dat we de fietstassen enz. uitgepakt hadden en we ons lekker verfrist hadden, konden we onze eerste maaltijd in het kamp gebruiken. De jongens waren erg benieuwd wat ze zoal in zo'n kamp te bikken zouden krijgen, maar dat viel hard mee. Het eten was tijdens deze vier dagen prima voor elkaar. Na het eten maakten de meeste jongens van de gelegenheid gebruik om het grootste gedeelte van hun zakgeld bij de jeugdleider te deponeren. Dagelijks konden ze hiervan een klein gedeelte terugkrijgen, zodat ze nooit met veel geld op zak liepen. Nadat ook nog een paar andere karweitjes waren opgeknapt, besloten de leiders om deze middag naar het zwembad te gaan. Het was immers erg warm en het was de bedoeling om het programma zoveel mogelijk bij het weer aan te passen. Het zwembad van Beekbergen viel erg tegen zo-, dat we om ongeveer 4 uur maar besloten om Beekbergen eens te gaan verkennen. 's Avonds hebben we een bezoek gebracht aan het verlichte park „Berg en Bos". Hier werd ook een klank- en lichtspel opgevoerd. Om half twaalf lag iedereen in bed. We waren allemaal ondergebracht op één grote slaapzaal en sliepen in zg. stapelbedden. Dit veroorzaakte de eerste nacht nogal wat onrust maar dat was wel begrijpelijk. De tweede nacht ging het al veel beter. Het ging zelfs zo best dat één van de jongens midden in de nacht uit bed viel, maar het niet eens merkte en rustig de rest van de nacht op de grond doorbracht en 's morgens maar moeizaam was wakker te krijgen. 20

Het Anker | 1964 | | pagina 20