papierdoek van Ter Horst Co. aan boord, resp. voor Zuid-Afrika en Zweden bestemd. Verder naar het zuiden over de grote weg pas seren we no. 17 de hoofdstad der provincie no. 18, en bereiken no. 19, een oude universiteitsstad, waar de Spanjaarden in 1574 na moeizame strijd werden verslagen; we rijden oostwaarts naar no. A20 waar we de prachtige vogeltuin bezichtigen. Vervolgens naar no. 21 bekend om zijn fraaie stadhuis en de St. Janskerk met zijn handbeschil derde ramen. We gebruiken hier op de markt een kop koffie met een stroopwafel en gaan daarna verder naar no. 22 met z'n 17e eeuwse raadhuis. We zitten nu 4 km oostelijk van no. 21 en gaan nu zuidwaarts langs het riviertje no. 23. Dit is een echte toeristenweg langs het slingerend water met prachtige boerderijen. Te vlug bereiken we dan no. 24, de zilverstad gelegen aan de grote rivier no. 25. Tal van oude gebouwen met fraaie gevels kunnen we hier bewonderen. We steken met de pont over en bereiken no. 26, een klein plaatsje, hoewel de naam iets groots doet verwachten. We rijden dwars door de pol der de no. 27 naar no. 28 een oude vestingstad, compleet met wallen en poorten. Hier is pas een nieuwe brug gebouwd zodat we niet meer be hoeven over te varen. We vertoeven een poosje aan de waterkant en •genieten van het uitzicht over de rivier no. 29. Links aan de overkant ligt een klein vestingstadje no. 30 en nog meer oostelijk droomt een kasteel, het slot no. 31, dat in vroeger tijden de twee rivieren no. 32 en no. 33 beheerste. We gaan de brug over en volgen dan de slinger- dijk die hoog boven het land uitsteekt. Zo hoog, dat we van boven op de strodaken van de boer derijen neerzien, die aan de voet van de dijk liggen. We passeren de sluis bij no. 34 en na een poosje een brug en zien dan weer een brug die we volgen waarna we no. 35 binnenrijden. Al weer een oude vesting met een prachtig stad huisje „heus" de moeite waard. Zuidwaarts vinden we dan, hoewel midden in het land, toch duinen, genoemd naar het plaatsje no. 36. Westwaarts door de streek met de schoen fabrieken rijden we tot no. 37 hier is kennelijk vroeger een veerpont geweest. Dan naar no. 38 een grote stad, waar we veel kadetten zien lopen. Weer oostwaarts naar de wolstad no. 39 dan via de lichtstad no. 40 naar no. 41 een fabrieksstad met textiel, metaal en cartonnage. Weinig oude gebouwen, maar wel een groot kasteel uit het jaar 1400 nu als raadhuis in gebruik. We gaan door naar no. 42, bekend uit de tweede wereldoorlog omdat hier in 1944 een geweldige tankslag heeft gewoed. Een museum herinnert aan dit feit. Bij no. 43, is hier indertijd een dubbele tweeling geboren? bereiken we de rivier, no. 44 die we noordwaarts volgen tot no. 45. We bestijgen hier een hoogte vanwaar we een prachtig uitzicht hebben. Bijna vier eeuwen geleden vond hier op de heide een veldslag plaats waarbij twee graven van Nassau sneuvelden. We moeten verder en dwars door no. 46, de keizerstad en no. 47 de provincie-hoofdstad gaan we door langs de rivier no. 48 tot we een 20 km verder een pont overvaren naar no. 49, een klein plaatsje waar de tijd heeft stilgestaan. Binnendoor gaan we naar no. 50, bekend om zijn kastelen. Langs huize „Den Wildenborg" bereik ten we een oud vestingplaatsje aan het riviertje no. 52 thans een vakantieoord. We naderen ons eindpunt en zien als we no. 53 zijn gepasseerd, rechts van ons de televisietoren, dan kruisen we een water, nl. de no. 54 en komen in no. 55 gelegen aan de voet van een heuvelrug. Nu is het nog maar 7,5 km naar onze woonplaats, die we spoedig zien opdoemen. We hebben weer veel gezien, hebt u het kunnen volgen? U hoeft alleen maar de nummers op te schrijven met daarachter de betreffende naam. Stuur dan uw oplossing naar de Puzzelredactie vóór 30 oktober a.s. Er worden 5 prijzen beschikbaar gesteld! 19

Het Anker | 1964 | | pagina 19