Wat leeft en bloeit na werktifd Prachtig gelegen achter het perceel Bleekstraat 40 bewoond door onze sterkerij-baas de heer M. Kreij- kes, bijna opgenomen in het parkplan van de voormalige Rijssense Bleek de Wijerd, troffen wij op onze speurtocht door Rijssen een zelfgebouwde bloemenkas aan, welke onze bewondering af dwong en welke zeer zeker aanleiding gaf er eens een stukje over te schrijven en een paar foto's te maken. Wie houdt er nu niet van bloemen? Wie waar deert niet een prachtige tuin? Wilt u echter eens iets moois zien, opgebouwd met zeer beperkte middelen, doch met noeste ijver volbracht, dan moet u eens bij de heer Kreijkes gaan kijken. Wist u bijvoorbeeld, dat men Archimenes kon stekken? Of wist u niet eens welk bloempje Archi menes heet? Hebt u wel eens cyclamen gezaaid in maart en in september de gekweekte cyclamen plantjes in bloei gehad? Nu wij mogen u wel zeggen dat deze kweek voor baas Kreijkes geen geheimen meer heeft. Vol bewondering hebben we gekeken naar de gestekte geraniums en diverse soorten cacteeën, die straks wanneer de strenge vorst zijn intrede doet, naar de vorstvrije kelder in huize Kreijkes verhuizen, omdat de kas gedurende de winter maanden niet verwarmd wordt. Vol bewondering waren we ook voor de zorg op elk uur van de dag aan de kas besteed. Met mede werking van zijn zoon en buurman, die allebei assisteren als de heer Kreijkes in een bepaalde ploeg werkt, wordt er voor gezorgd, dat alle bloemen tijdig water krijgen, worden besproeid en eventueel afgeschermd tegen te felle zonne stralen. Wij zouden alle bloemenliefhebbers willen aan raden er eens te gaan kijken, baas Kreijkes zal u vast en zeker alles willen vertellen en tien tegen een, dat het u net gaat als de redactie, die er ook nog veel van heeft geleerd! 14

Het Anker | 1964 | | pagina 14