Vergadering Contact-Commissie te Holten op 16 juli 1964 Vergadering Contact-Commissie te Holten op 3 sept. 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolk man, H. J. Lammertink, H. C. G. Grootherder en V. K. Pavlicek. Na opening van de vergadering door de voorzitter de heer H, Jordaan, wordt gevraagd of naar aanlei ding van het verslag van de vorige bijeenkomst op 5 juli jl. er nog vragen zijn. De heer Lammertink wijst erop dat in de notulen van deze laatste vergadering vermeld werd dat de heer Lammertink verhinderd was, terwijl dit de heer Kolkman moest zijn. Dit abuis zal in de notulen hersteld worden. 1. Vakantierooster. Het concept-vakantieschema wordt aan de leden voor gelegd. Behoudens een kleine wijziging in de werktijdrege ling van de A. en B-ploegen op donderdag vóór Kerst mis, wordt het vakantieschema goedgekeurd. 2. Bespreking verdere overwerkvergunning voor de ploegen. De voorzitter deelde mede dat wij voor de periode van het 2e halfjaar van dit jaar een verzoek tot het verlengen van de overwerkvergunning voor de ploe gen, bij de Vakraad hebben ingediend en dat de Vak- raad hierop beslist heeft ons deze toestemming voor lopig voor 3 maanden, dus t.m. 30 september a.s. te verlenen. Wij zullen dus eind augustus/begin september nog maals met de Contactcommissie Holten deze kwestie bespreken. 3. Rondvraag. De heer E. D. Stam brengt naar voren het ontslag van een personeelslid en zijn weer indiensttreding. Hierdoor is deze persoon op 16 april j.l. bij het bekend maken van de winstdelinguitslag niet in ons bedrijf werkzaam geweest waardoor hij niet in aanmerking zou komen voor de winstdeling over 1963. Gevraagd werd of het niet mogelijk zou zijn om als nog aan het verzoek van deze persoon om ook voor de winstdeling 1963 in aanmerking te mogen komen, te voldoen. Hierop moest het antwoord luiden dat de mogelijk heid hiertoe niet bestond aangezien onze bepalingen dit niet toelaten. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. Aanwezig: de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolk man, H. J. Lammertink, H. C. G. Grootherder en V. K. Pavlicek. De heer Jordaan opent als voorzitter deze vergadering en vraagt of naar aanleiding van het verslag van de laatste vergadering d.d. 16 juli jl. er nog vragen zijn. Waar er geen op- of aanmerkingen waren, kon men zich met de notulen verenigen. Aanvraag overwerk-vergunning voor de ploegen. De voorzitter herinnert eraan dat in de laatste verga dering vermeld werd dat men eind augustus/begin september opnieuw over deze overwerkvergunning voor de ploegen voor de periode na 30 september a.s. zou praten. De voorzitter zet de huidige toestand in ons bedrijf uiteen en deelde mede dat gezien onze huidige orderpositie waar tegenover de krappe arbeidsmarkt staat, het in het belang van het bedrijf is om met de ploegen ook in Holten nog door te wer ken zoals tot nu toe alhier geschiedt, nl. 88 uur voor 2 ploegen. De commissie kan zich met deze uiteenzetting vereni gen zodat wij ook voor Holten verlenging van de overwerkvergunning voor de ploegen bij de Vakraad kunnen aanvragen. De voorzitter dankt de leden voor hun medewerking. Verder deelt de voorzitter mede, dat, zoals misschien reeds bekend is, er de vorige dag een flinke brand is geweest in het balenpakhuis in de Beek, die door kortsluiting is ontstaan. In dit pakhuis waren plm. 5000 balen jute opgesla gen. Hoe groot de schade is valt nog niet te zeggen; het aantal aangetaste balen wordt geschat op 2500 a 3000. Gelukkig zal dit gebeuren geen stagnatie in het bedrijf geven. Het gebouw zelf heeft behoorlijk geleden en hiervoor moet ook wel spoedig een voorziening getroffen wor den. Rondvraag Bij de rondvraag bracht men naar voren dat men de berekening van de snipperuren van wat betreft het vakantierooster niet helemaal kon volgen. Deze bere kening werd door de heer Pavlicek uitgelegd waarna men met deze berekening akkoord kon gaan. Verder niets meer aan de orde zijnde dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. 12

Het Anker | 1964 | | pagina 12