dat alle drie machines hierin ondergebracht kunnen worden. Van het Ministerie is nu ook toestemming ontvangen voor de 2e bouwvergunning voor het le kwartaal van 1965 voor de Weverij Geurne. De heer J. Harbers merkt op dat men in de Sterkerij moeilijkheden gaat krijgen door het steeds maar uit breiden van de Geurne. In deze afdeling komt men n.l. steeds meer ruimte te kort voor het opslaan van de voorraad. Volgens de voorzitter is dit probleem wel in studie, maar het is nog niet zo eenvoudig op te lossen. Betreffende het overwerken van de ploegen, waarvoor tot en met 30 september a.s. vergunning is ontvangen, vraagt de heer Beunk hoe dit verder geregeld wordt, omdat het in de bedoeling lag met dit overwerken nog het gehele 2e halfjaar door te gaan. De voorzitter deelt hierop mede, dat het in de bedoe ling ligt om aan het eind van deze maand of begin volgende maand nog weer eens met de O.R. bijeen te komen om hierover te praten. 2d. Rondvraag. De heer Heuver stelt de vraag of de 2 schuifdeuren in de Weverij Bijvank II (één tegenover de Kalanderij en de ander tegenover de Sterkerij) die reeds geruime tijd niet meer goed werken, gerepareerd kunnen wor den. De baas is hiervan op de hoogte. Verder zijn er in Weverij Bijvank II in de kelder ramen stuk; dit tocht erg. Momenteel heeft men hier van nog niet zoveel hinder, maar straks als het weer kouder wordt wel. Deze twee punten zullen worden doorgegeven. De heer J. H. Seppenwoolde zegt de O.R. hartelijk dank voor de fruitmand die hij tijdens zijn ziekte ontving. De heer Nijland brengt een vraag van de reparateurs van de Spoelerij Boomkamp naar voren. Deze repara teurs hebben n.l. niet de beschikking over eigen apparatuur. Als ze iets moeten boren of slijpen, moe ten ze altijd naar een andere afdeling o.a. de Spinne rij om dit werk te doen. Zijn dan de reparateurs van die afdeling op dat moment net niet aanwezig, dan moeten deze eerst worden opgezocht omdat de boel op slot zit. Dit geeft wel moeilijkheden en tijdverlies. Dit punt zal genoteerd worden. De heer W. Harbers vraagt of er in de Schilders werkplaats een nieuwe klok geplaatst kan worden. De oude klok die stuk was is reeds geruime tijd ge leden weggehaald. De voorzitter zal dit noteren. De heer A. J. Seppenwoolde stelt de vraag of de mogelijkheid bestaat om in de Pakkerij bij de lading een brug te bouwen die men op en neer kan laten i.v.m. de verschillende hoogten van de te laden auto's. Dit zou een groot gemak zijn voor de laders en het laden zou veel sneller gaan. Er zijn hiervoor reeds blokken gemaakt, maar dit middel helpt niet afdoende; verder is het vervelend voor de mensen omdat ze altijd een klap krijgen van de steekwagens als ze hier tegenop moeten rijden. Spreker stelt zich voor dat deze brug 4 a 5 meter breed moet zijn, waarop de wagens kunnen worden gereden. De voorzitter zegt dat dit doorgegeven zal worden. De heer Borkent vraagt betreffende de 25-cent in houding voor een overlijdensbijdrage, of deze rege ling nog wel voldoet. Als de vrouw van een werk nemer komt te overlijden wordt hiervoor geen 25 cent ingehouden. Spreker zou hier wel wat voor voelen, te meer omdat de landelijke wetten in dit opzicht ook veranderd zijn. De heer Nijland merkt op dat dit indertijd ingesteld is voor de gevallen waar de kostwinner kwam te over lijden. De voorzitter bevestigt dat dit inderdaad de bedoe ling is geweest; wil men dit veranderen dan moet dit met de commissie worden besproken. De heer Sep penwoolde meent dat wanneer men ook een uitkering zou geven bij het overlijden van een vrouw, dit dan een soort verzekering begint te worden, hetgeen nooit de opzet is geweest. De heer Borkent is van mening dat een man bij het overlijden van zijn vrouw evenzogoed in moeilijkhe den kan komen dan wanneer dit andersom het geval is. De voorzitter zegt dat de bedoeling is, om wanneer de kostwinner komt te overlijden, een financiële bij drage te verlenen, maar dat het niet een soort verze kering moet worden. De nieuwe C.A.O. voorziet thans ook in deze geval len door de regeling dat na het overlijden van een gehuwde werknemer aan de weduwe 13 weken loon dient te worden uitbetaald. De heer Borkent vraagt of de bijdrage van directie en personeel komt te vervallen zodra men gepensioneerd wordt. De voorzitter antwoordt dat degenen die hieraan ook steeds hebben meebetaald, dus degenen die na 1948 (toen dit ingesteld werd) met pensioen zijn gegaan, hiervoor tevens in aanmerking komen. Deze regeling blijft echter steeds voor verandering vatbaar. De heer Seppenwoolde vraagt of de gepensioneerden ook 25 cent blijven bijdragen. De voorzitter antwoordt dat dit niet het geval is. Wil men verandering brengen in de huidige voor schriften, dan kan dit altijd met de commissie be sproken worden. De heer Borkent stelt de vraag hoe het staat met de produktie van de nieuwe en ver bouwde spinmachines. Men hoopt binnen afzienbare tijd met e.e.a. klaar te zijn en dan een juister inzicht van de produktie te krijgen. De heer Beunk heeft een klacht dat de mededelingen die in het bedrijf worden bekend gemaakt, niet altijd aangepakt worden in Spoelerij Beek. Spreker zou graag zien dat alle bekendmakingen ook in deze afdeling werden aangeplakt. De heer Borkent vraagt of het niet in de fabriek is aangeplakt dat er een nieuw O.R.-lid voor de Sme derij is gekozen. De voorzitter antwoordt hierop dat dit alleen in de Smederij is bekendgemaakt. Het nieuwe lid voor de Smederij nl. de heer Leusink zou deze vergadering hebben bijgewoond, maar was verhinderd i.v.m. het feit dat hij net deze week zijn vakantie had. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en sluit hiermee de vergadering. 11

Het Anker | 1964 | | pagina 11