Ondernemingsraadvergadering van 11 augustus 1964 Aanwezig: de heren H. Jordaan, J. Harbers, J. H. Sep- penwoolde, A. Borkent, J. Spenhelink, J. H. Nijland, G. J.! J. Beunk, J. Bruins, J. Waanders, J. Heuver, G. Kippers, G. Wessels, A. J. Seppenwoolde, W. Har bers en V. K. Pavlicek. De heren A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, E. Dommerholt en J. Leusink waren verhinderd de vergadering bij te wonen. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opent deze bij eenkomst en heet alle aanwezigen hartelijk welkom. 2a. Notulen vergadering d.d. 5 juni 1964. De heer J. H. Seppenwoolde merkt op dat zijn vraag betreffende de airconditioning verkeerd is opgeno men. Zijn bedoeling was om de heer Aaftink in te schake len zolang men de airconditioning nog niet zou heb ben vernieuwd, dus ervóór en niet zoals is opgeno men in de notulen met de vernieuwing van de aircon ditioning. Betreffende de werktijdregeling van de ploegen (blad nr. 7) merkt de heer Kippers op dat de zin: „om deze ploegen een vrije zaterdag te kunnen geven zal in de overige 5 dagen 5 uren erbij gewerkt moeten wor den", aangevuld dient te worden met: 5 uren per twee weken. Dit zal in deze notulen opgenomen worden. Vervolgens beantwoordt de heer Pavlicek de in de vorige vergadering gestelde vragen. 1. Voorstel van de heer Seppenwoolde om de heer Aaftink in te schakelen bij de vernieuwing van de airconditioning in Beek. Zoals zojuist door de heer Seppenwoolde is opgemerkt is deze vraag verkeerd begrepen. De heer J. H. Seppenwoolde licht dit nog even toe en zegt dat de verstuivers verstopt raken door het ijzer dat in het water zit. De heer Aaftink maakte de opening van deze verstuivers vroeger altijd weer open; het verzorgen van de airconditioning doen nu de smeerders, maar het gebeurt momenteel niet meer zo goed. Daarom zou de heer Seppenwoolde gaarne zien dat, zolang de airconditioning nog niet vernieuwd is, de heer Aaftink dit weer deed. Dit zal doorgegeven worden. 2. Betreffende het verstrekken van de bedrijfskleding (klacht van de heer A. J. Seppenwoolde) deelt de heer Pavlicek mede dat deze regeling nog eens weer is bekeken. Wanneer iemand in dienst treedt ontvang hij 2 gratis overalls (of jasschorten): gaat men binnen het half jaar weer weg dan moeten deze ingeleverd worden; na een half jaar hier gewerkt te hebben mag men ze behouden. De moeilijkheden zijn echter ontstaan toen gehuwde vrouwen in de Naaierij, die hier op enkele weken na een half jaar gewerkt hadden en op ons verzoek ont slag namen omdat er geen werk meer was, toege staan werd 1 jasschort te behouden. Hierop kwam toen commentaar; daarom is besloten dit niet weer te doen maar de nu en dan werkende gehuwde vrouwen volgens dezelfde richtlijnen te be handelen als ieder ander die hier in dienst treedt. Verder werd er gesteld dat iemand die hier steeds blijft werken, nooit een gratis overall krijgt, terwijl iemand die een paar keer ontslag neemt en na ver- loop van tijd steeds terug komt, iedere keer 2 gratis overalls krijgt. Volgens de regeling is dit wel mogelijk, maar in de praktijk komt het praktisch niet voor dat iemand 2 of 3 keer hier weg gaat én weer terugkomt. Er is dan ook besloten deze regeling niet te verande ren. De Voorzitter gelooft niet dat dit een belangrijk punt is. De heer Harbers vraagt of er bij het personeel dat hier in dienst komt, inderdaad belangstelling bestaat voor deze gratis bedrijfskleding. De heer Pavlicek antwoordt hierop dat men herhaal delijk hiernaar vraagt. De heer Harbers zou dit dan als een soort reklame willen zien en zeker niet ver anderen. 2b. Bespreking vakantieschema 1964/1965. In verband met het feit dat men het komende jaar 2 weken aaneengesloten vakantie moet houden, werd een concept-vakantieschema 1964/1965 voorgelegd. Na enige discussie en het aanbrengen van enkele wijzi gingen in de werktijden van de ploegen, werd het va kantieschema 1964/1965 met meerderheid van stem men aangenomen. De heer Beunk brengt nog naar voren, dat wanneer men 2 weken vakantie heeft, de ploegen niet meer^B verwisseld worden, zodat steeds dezelfde ploeg de markt kan bezoeken en de andere niet. De heer Pavlicek zegt dat dit probleem reeds bekend was; hierover is reeds contact opgenomen met de heer Gijsbers van het V.V.V.; voorlopig is het niet mogelijk de data van de markten te wijzigen, mis schien wel in de toekomst. De heer A. J. Seppen woolde merkt op dat de dagploeg toch ook nooit in de gelegenheid is om de markt te bezoeken. 2c. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Betreffende de huidige toestand in het bedrijf kan de Voorzitter nog mededelen dat intussen reeds een 3e viltmachine is besteld (in de voorlaatste vergadering was medegedeeld dat er een 2e was besteld). Er is zoveel vraag naar het vilt dat wij genoodzaakt waren 2 i.p.v. 1 machine te bestellen. Deze afdeling wordt wat verbouwd en uitgebreid zo- 10

Het Anker | 1964 | | pagina 10