niet weten dan vragen j IN MEMORIAM Een en ander zal aan het personeel bekend gemaakt worden door een circulaire die in de fabriek aangeplakt zal worden. Koninginnedag De voorzitter deelt mede dat van de Vakraad bericht is ontvangen dat ook dit jaar donderdag 30 april a.s. betaald vrij gegeven dient te worden. Gevraagd werd of men in verband met de ploe gen van 29 april op 30 april of van 30 april op 1 mei vrij wilde hebben. Uiteindelijk werd overeengekomen om op 29 april als volgt te werken: A-ploeg werkt van 5.15 uur14.30 uur (met J/2 uur schaft). B-ploeg werkt van 14.3023.00 uur (met uur schaft). Rondvraag De personeelsvereniging: De Commissie bracht ter sprake dat de financiële positie van de personeelsvereniging nog zeer la biel was. Vermoedelijk zal men bij het uitreiken van de winstuitkering de leden vragen ineens 1,te storten; verder wordt overwogen om de contri butie die momenteel 10 cent per week bedraagt, te verhogen, aangezien gebleken is dat dit be drag uiteindelijk niet voldoende is om de uit keringen die men doet daarvan te betalen. Hierna sluiting. Ons personeelslid de heer J. Nijland, die vanaf 24 september vorig jaar ziek was, is plotseling op 7 april j.l. van ons heen gegaan in de ouderdom van 44 jaar. De heer Nijland die vanaf 30 oktober 1936 bij ons in dienst was in de afd. Spoelerij, was bij zijn collega's met wie hij allen goed kon opschieten, ook om zijn gevoel voor kameraadschap, algemeen bemind. Ter Horst Co. verliest in hem een goede medewerker die door zijn accuratesse en plichtsgetrouwheid door zijn onmiddellijke chefs werd gewaardeerd. Wij betuigen onze hartelijke deelneming aan zijn familie met dit smartelijk verlies en wensen hun sterkte toe, die zij nodig hebben in deze moeilijke tijd. De jonge leerling in het bedrijf stelt soms de meest dwaze vragen. Vroeger was het gewoonte zo'n jongetje dan te „ontgroenen door hem allemaal gekke boodschappen te laten doen. Soms waren die wel geestig, meestal echter flauw. Want het is geen kunst iemand iets te laten doen, waarvan hij het „hoe" en „waarom" niet begrijpt. Juist in deze tijd zorgen de bedrijven er voor dat de leerling theoretisch zo geschoold is, dat hij veel meer dan vroeger be- Veel meer dan vroeger ook wéét dat hij, als hij iets niet weet, dit moet gaan vragen. Niemand kan alles weten. Want eens zijn we allemaal toen we kinderen waren met vragen begonnen. 9

Het Anker | 1964 | | pagina 9