Renée van Vooren en de Super-Roneva's die voor de muzikale omlijsting zouden zorgen. Hierna gaf hij het woord aan Renée van Vooren, die allereerst „juffrouw Loes" introduceerde die de chronometer en het zoemertje zou hanteren en de puntentelling zou bijhouden, terwijl hij ver volgens de jury aan de zaal voorstelde. Deze jury bestond uit de heren Schrader, Blink en Beverdam die gewapend met cijferplaten van 1 tot en met 10 achter hun tafels hadden plaats genomen. Het zou te ver voeren om tot in bijzonderheden alle gestelde vragen en antwoorden te gaan noe men laten we daarom volstaan met te vertellen, dat elk kind een z.g. A-vraag en een z.g. B-vraag moest trekken, waarmee bij goede antwoorden (60 punten verdiend konden worden. Per school dus maximaal 120. Na elke ronde werd een spelle tje gedaan waarmee eveneens punten behaald konden worden. Dit spelletje, waarbij het er om ging zo snel mogelijk in een soort prikslee op wieltjes een bepaalde afstand af te leggen, verwekte steeds grote hilariteit, vooral wanneer een „coureur" zijn evenwicht verloor en met wagentje en al achter over ging. Over het algemeen werden de vragen vrij goed beantwoord en de spanning bleef er dan ook tot het laatste moment in. Lucie Markvoort en Egbert Klein Horsman van de Oranjeschool moesten zelfs een paar extra vra gen beantwoorden daar ze beiden met 67,5 punt geëindigd waren en om de 2e en 3e prijs moesten strijden. Lucie was de gelukkige en mocht een mooi foto toestel in ontvangst nemen terwijl Egbert de ge lukkige eigenaar werd van een voetbal. lEerste-prijswinnaar was Jan Wolterink van de Tulianaschool, met 67,7 punt, die eveneens een fototoestel ontving. De overige 2 prijswinnaars kregen resp. een vulpenset en een vulpen, terwijl verder alle deel nemende kinderen en schoolhoofden ter herinne ring aan deze avond een badhanddoek ontvingen bedrukt met de woorden „Textielquiz 1964". Rest ons nog te vertellen dat de Oranjeschool met de le-schoolprijs van 150,ging strijken. De R.K. jongensschool uit Enter won de 2e prijs van 100,en de R.K. meisjeschool uit Enter de 3e prijs van 75, En zo was deze „Textielquiz 1964" dan weer voorbij en ging ieder voldaan naar huis. Een moeilijke vraag! Hij kan lachen: drie tienen. De jury kijkt ernstig: drie enen.

Het Anker | 1964 | | pagina 19